2016. nov. 21.

Kopenekkel azaz a haverokkal

SB 2,5 éves korára elérkezett a szociális fejlődésének abba a szakaszába, hogy már igényli a kortársai jelenlétét az óvodán kívül is, magyarán, hogy vannak haverjai, akikkel szeret együtt lógni. A viszony ugyanakkor ezekkel a kis kopenekkel ambivalensnek mondható, mivel egy-egy találkozás elég hamar torkollik ütögetésébe vagy de-nem-de típusú kiabálásba. Így egy felnőtt jelenlétére és szükség szerinti koordinációjára és beavatkozására is szükség van, nem lehet őket csak úgy becsukni egy szobába szépen játszani.
A bölcsis legnagyobb haverja a finn-román hirtelenszőke kékszemű Mika volt, akit azonban a hosszú nyáriszünet után szinte meg sem ismert - így múlanak el a bölcsis barátságok. Viszont amikor még naponta találkoztak, ők voltak a bölcsi stand-up párosa szó szerint: alvás helyett a kiságyban állva-ugrálva szórakoztatták egymást és persze a többieket, miközben énekeltek. A szülőkkel is jóban lettünk, amikor a bölcsi és vacsora közti időt mindannyian a homokozóban töltöttük.
Kedvenc óriáshomokozó a mecset árnyékában
Mika-val
Itt az apukák gyereket cseréltek

Megtanult nyárra a "nagyos" hintán egyensúlyozni es
a csúszdát rendeltetésszerűen használni
A családi képre rátévedt Mikán kívül Alexander is, a másik homokozós haversrác is

Az oviban is alakulnak a barátságok, úgy vettük észre, hogy a lányoknak jobban örül, így a szintén magyar Lujzi jelenléte egy ideig fontos szerepet játszott, hogy ott maradjon reggel az oviban, de gyanusan örvendezik Ana-nak is. Lujzihoz is ambivalens érzések kötik, mert mindig vele szeretne hazamenni annak ellenére, hogy az együtt játszások hamar eljutnak a tettlegességig, azaz amikor is Lujzi jól megveri SB-t. Ha szétválaszjuk őket, akkor csak simán kiabálnak és sikítoznak egymásra. Szép. Majd alakul.
Halloween partyn hölgykoszorúban: Lujzi (Fanni), SB, Ana és Jade
Amikor ajtóra firkálhatnak, persze nagy az egyetértés

Az csak Dani bölcsességén és három évesekhez mért belátásán múlik, hogy ugyanez nem ismétlődik meg Robi-Ritáeknal, amikor hozzájuk megyünk vendégségbe, mivel SB fejében a magántulajdon fogalma még képlékeny és az osztozkodást is tanulnia kell. Még szerencse, hogy Dani kész járműparkkal rendelkezik, így könnyebb beosztani, ki mivel megy.
Hú, de régen volt!
 



Barátságuk új szintre helyeződött Dani 3. szülinapján, amikor együtt mulattak egy jászóházban (inkább fedett vidámparknak mondanám). Azóta a Boldog szülinapot c. dalt meghallva azt mindig Daninak ajánlja és az őszi szünetben többször készült őt meglátogatni.
A szükők láthatóan ugyanúgy élvezik a playdate-eket

A bővített csapat Zoli-Niki cserfes lányaival

Erről a kapcsolatról jövőre majd többet tudok írni

SB felnőtt barátai:
Pista, akinek Bot Benőt köszönhetjük

Itt már Dani és Nórika is feltűnik a Takács-családon kívül
Robi, még jó
Nagy cimbi Ádámmal - 6 hónap különbséggel