2016. aug. 31.

Öt unokatesó

Az idei nyár utolsó napjától egy hamisítatlan öt unokatesós képpel búcsúzunk. Egy egész fotósorozat készült, ezek a legjobban sikerült darabok. Persze az nem jön össze, hogy az összes gyerek ugyanabba az irányba nézzen és még felismerhető arcot is vágjon ugyanazon a képen. Kb 3-ból össze lehetne vágni egyet.


Itt már van lemorzsolódás. SB kiszállt



2016. aug. 30.

VVnk 5. szülihós

A legkisebb ugrifüles sikeresen betöltötte 5. földi hónapját augusztus utolsó előtti napján. Ismét büszkék lehetünk rá, mert tegnap majd' két hónapnyi hasonobégatás és orroncsúszás után végre a visszafordulatot is megtanulta! Reggel még azt hittem, álmodok, de az előbb fordult meg álmában itt mellettem, miközben ezt írom. Jobbra fordul át hasról hátra, tehát nem grillcsirke módon forog körbe-körbe, hanem oda-vissza, mint egy steak. A sok hason eltöltött időnek köszönhetően a fenekét már jó magasra tolja, közben vagy orron vagy alkaron szánkázik, de ez a mozgásforma elégnek bizonyul már a helyváltoztatáshoz. Így ébredéskor odahömbörög hozzánk, egyik éjszaka is mikor SBhez keltem, mire visszaértem, VV apjához simulva aludt jóval arrébb édesdeden.
VV az elmúlt hónapot rángatással, ütögetéssel és arcbacsimpaszokodással töltötte, miközben változatos helyeken nyaralt. Az adaptációs képessége sokat fejlődött, bírja már az autózást - apja jött rá, hogy az első ülésen szeret igazán utazni, ahol őt nézi áhítatosan, hogyan vezet, - elnézelődik a strandokon, mosolyog a szórakoztató személyzetre és alszik bárhol, ahol elálmosodik - főleg az altatógép mama bevetésével. Egyedül az ismeretlenektől kap sikítófrászt, beleértve a ritkánlátott családtagokat. A sikítva sírást egyébként néhány hetesen találta ki (orvoshoz akartam vinni, amikor először hallottam, azt hittem, komolyan beteg), és azóta sokszor beveti: igazán hátborzongató élmény hallani, hallgatni nem lehet sokáig, tehát eléri a célját.
Kedvenc rokona SB, aki meglepően sok időt tölt tesója szórakoztatásával, cserébe egyre több visszajelzést kap. Az első hónapokban szinte bármit megcsinált volna, csak hogy VV értékelje - akkor nagyon oda kellett figyelni, milyen ötlete támad épp, mert nagyon közelről szórakoztatta a tesóját. Azután rájött, hogy ha VV hasát megnyomja, kicsihol belőle némi nevetést - ezt most is gyakorolja néha... Viszont ami jobban bejön, az a tesó ijesztgetése, aki egy BÁÁÁtól göcögni kezd. A sok befektetett munka azonban 5 hónap után meghozta gyümölcsét, mert VV amikor csak meglátja SB-t, röhögni kezd. Csinálhat bármit a bátyó, ő hangos nevetéssel jutalmazza. Sőt, direkt nézi, követi a tekintetével, forog az ölünkben, csak hogy a nagytesóját lássa. SB pedig bohóckodik neki, rázza, báááázik, szóval jól alakul a testvériség. :-)
Íme a bogárszemű szülihós egy jellemző képen:

Fekete szemű öthónapos

2016. aug. 14.

Négy unoka

Alakul a csoportkép, már csak Lulit kell rávarázsolnunk a közös nyaraláson!

2016. aug. 12.

Nyomatékosan

Egy tündérnek is nehéz lehet a feje. VV édesen elszenderült rajtam, aminek az eredménye lejjebb látható.

Fültetkó - sajnos nem tartós
SB egyébként sokkal keményebben amortizálja édesanyját. Az ereje és az eszetlensége is megvan hozzá. Puszta szeretetből olyan sallerokat, harapásokat kapok, kapunk, hogy ha csak a mai leltárt sorolnám fel, az kb így nézne ki: jópár kék-zöld folt a lábamon végig, bevérzés a számon, egy zúzott kislábujj (magamnak köszönhetem, az etetőszéket rántottam magamra, SB ártatlan volt, csak jól felhúzott előtte), a harapások szerencsére hamar elmúlnak, mint a nemrég kapott monokli is - bár lehet, hogy csak a kialvatlanság karikája volt a szemem alatt...A sérülések okozásában nincs semmi rosszindulat, általában játék közben történnek, mivel SB számára minden és minenki gumiasztal és mászóka. Alig várom, hogy ezt ketten egyszerre csinálják!

2016. aug. 4.

Nyár ON avagy az élmények kimaxolása (2016-os szleng)

A családi luxushosszúságú nyaralás feléhez érkeztünk, így itt az ideje egy képes összefoglalónak. Próbálunk blokkosítva eltölteni időt minden helyszínen a gyerekek miatt, meg persze a tetemes mennyiségű cuccunk mozgatása sem utolsó szempont. VV még kicsi a sok ugráláshoz, úgy tűnik az eddigiekből, hogy nem értékeli a levegő- és helyszínváltozásokat. A gyerekek még egyébként is hektikus alvási szokásokkal rendelkeznek, aminek nem igazán használ a sok variálás. Ma kb 3 órán át altattam 2 db gyereket délután 70-%-os sikerrel. Szóval nálunk az alvás központi téma, olyan sok időt töltünk a rákészüléssel, magával az alvással már sajnos sokkal kevesebbet. Ezt a blogbejegyzést is elég hamar átvette a téma, pedig teljesen másról akartam beszámolni. A nyárról - eddig.
Időnk nagyrészét hűs szobákban, kertben, erkélyen, töltjük, néha játszótérre elmerészkedtünk, mivel VV miatt civilizált és nagyjából állandó környezetre és körülményekre van szükség. Eddig főleg nagyszülőknél nyaraltunk, illetve pár napot Budapesten Lindáéknál és Bajon Móniéknál  + egy családi esküvőre is beugrottunk. BP-n sikerült kiborítani VV-t teljesen, szerintem kapott egy enyhe napszúrást a kendőben hordozástól, túl melege lehetett a nyári hőségben a minikiránduláson: a Parlamentig villamosoztunk meg vissza metróztunk a Délibe SB nagy örömére.
G közben visszaugrott párszor Brüsszelbe hivatalos ügyeket intézni és még megy is, mert ugye a bürokrácia útvesztőjébe csak eltévedni lehet, főleg országok között. Amikor épp itt van velünk, valamilyen fizikai munkával próbálja ellensúlyozni az elmúlt 10 irodában eltöltött hónapot. Így kifestett pár helyiséget, mázol, fúr, szerel, a szőlő pedig Öcsi hathatós segítségével fénykorát éli.
A fennmaradó 3,5 hét után folyt.köv.
Az összes autó papának
Macskát csak farkánál
Lulival
Hovatovább
Döci-libi

"Mikor megyünk Dusánékhoz?" konstans kérdés
Idén férnek bele utoljára egyszerre
Műkacsalesen papa-mama kerti tójánál

Kilátás a jövőre
Ritkán egy helyen
És csomó más ilyen férfias munkában volt része apiapával

Bori nénivel és Bori bácsival
Pista bácsi mintagazdaságában a káposzták is vigyázban állnak
Meglett, de csak mert segített
Szépszemű és bűbájkedves Dorcival
Elíziumi mezőkön Balázs-Móni-Ágónál
Kődobálás a Tatai tóba
Amit minden magyar állampolgárnak látnia kell
Éva mama szülinapján
Leendő keresztszülőkkel

Unokanövérekkel
VV szorongatás minden szinten