2018. dec. 30.
Karácsonyi cirkusz
A gyermekeink végetnemérő cirkuszi show-kal szórakoztattak bennünket idén ahányszor háromnál többen összejöttek. Egy maradandó darabot a karácsonyi bemutatóból. Könnyesre nevettük magunkat VV produkcióján:
2018. nov. 10.
Hull a hó!
Ezzel a félrevezető címmel szeretnénk Judit/Kati mamának BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT kívánni, és ezennel revitalizálni az unokablogot. A címben is egy ajándék lapul, mivel a kisebbik macisajt ma mondta ki először a rég hiányolt H hangzót. Hurrá!
A szülinaphoz nem hiányozhat
És a tánc és egyéb mulatságok:
Isten éltessen sokáig - legalább a három számjegyű kerek évfordulóig vagy a következő 6 prímszám legyen meg!
A szülinaphoz nem hiányozhat
![]() |
| a torta |
![]() |
| a jó társaság |
![]() |
| a bulis arcok |
![]() |
| Esetleg habparti |
![]() |
| a családtagok |
![]() |
| jópár nagy ölelés |
![]() |
| De csak biztonságos keretek között |
2018. szept. 3.
Rantré álékol
Az új iskolaévben tett fogadalmam, hogy többet jelentkezünk hírekkel a blogon keresztül.
Köszönjük mindenkinek, aki segített pihenni a nyaralás alatt és elszakadni a brüsszeli hétköznapoktól.
Jó volt otthon, jó volt veletek!
Köszönjük mindenkinek, aki segített pihenni a nyaralás alatt és elszakadni a brüsszeli hétköznapoktól.
Jó volt otthon, jó volt veletek!
2018. márc. 30.
2018. márc. 28.
Unoka update
Mindjárt indulunk haza Húsvétolni és Vince szülinapot ünnepelni, ezért felteszek néhány videót, hogy a nagyszülők megismerjék a két macisajtot. Hanyagolom is a blogot sajnos egy ideje, és a két lurkó is annyit változott és itt elsősorban nem a fodrász utáni átalakulásra gondolok. Ügyesedtek, okosodtak, ennyire.
Szereti, ha a hátára csurog a víz, hedonista, naa.
A csúszdázás volt két egész délután is a program a fedett tengerparton, ahol most hétvégén jártunk:
Asszem, mostanában túl sok M&Ms-et ehettek:
két út, két gyerek, két kéz.
Nyelvóra papagájoknak:
Na a buli, az mindig mehet. Főleg csajokkal.
Szereti, ha a hátára csurog a víz, hedonista, naa.
A csúszdázás volt két egész délután is a program a fedett tengerparton, ahol most hétvégén jártunk:
Asszem, mostanában túl sok M&Ms-et ehettek:
Nyelvóra papagájoknak:
2018. márc. 11.
SB4
A szülőség az energiamegmaradásról szól: hogyan maradjon energiád bármire is a gyerekeken túl... A világ szerencsére tele van szülők lelki- és szellemi épségét megőrizni segítő dolgokkal, hogy csak pár kézenfekvő dolgot említsek: eldobható pelenka, popsitörlő, ami a nevével ellentétben bármi másra is jó, tubusos gyümölcspép és készen kapható tortamassza.
Ez utóbbi jól jött SB eheti 4. szülinapja előtti este, amikor az ovis tortát kellett valahogy összehozni nagy meeting előtti hajrában este 7-es hazaérkezés után a gyerekekkel. SB legalábbis nagyon szeret sütni, nem is lehetne kihagyni belőle. Az esti családi-ünneplős tortája a sarki arabtól volt, meggyes, ő választotta mondván: most már 4 éves és szereti a gyümölcsöt. Reggel úgy indított, hogy ő soha többet nem bántja a kistesót (nem mintha ez jellemző lenne), mert ő már nagy lett - ilyenkor örülünk, hogy öregszik.
A szülinapi partijára viszont igazi tortát kapott, viszont abban nem volt köszönet. Oké, hogy félelmetesre terveztük, mert általában ez a tematika mostanában (tüzes-lángos ördög, tűzokádó sárkány, fallinka), de arra nem számítottunk, hogy a gyerekek sírva fakadnak tőle. Konkrétan azon ütköztek meg, hogy a szemét kell megenni...
A szülinapot szervező játszóházak is a fenti kategóriába tartoznak, hálásak vagyunk, hogy 14 gyerek valahol máshol élte ki az energiáit. A meghívottak listáját többször egyeztettük az elsőszülöttel: mindig ugyanazok voltak rajta, ezért mindig ugyanolyan hosszú volt. SB nagyon élvezte a partit, a rohangálást a barátaival, úgy néztek ki egy idő után, mint akik lezuhanyoztak. Megúsztuk az eseményt két orrvérzéssel, asszem sokat köszönhetünk a szülőknek, akik maradtak és velünk együtt pásztázták a két emeletet.VV így is meglógott egyszer előlem és az emeleten találtam rá. Most gyakorolja a lépcsőzést lefelé, így már önállóan közlekedik le-föl.
Még szerencse, hogy van köztük magas:
Mire hazaértünk ma este, mindkét gyerek kidőlt az autóban, SB fején a félrecsúszott koronával. Boldog születésnapot, Fityirc! (Ez a kuflineve. VVé meg Pofánka. Igazából a kisebbik kapta előbb. Beszélő név...)
Ez utóbbi jól jött SB eheti 4. szülinapja előtti este, amikor az ovis tortát kellett valahogy összehozni nagy meeting előtti hajrában este 7-es hazaérkezés után a gyerekekkel. SB legalábbis nagyon szeret sütni, nem is lehetne kihagyni belőle. Az esti családi-ünneplős tortája a sarki arabtól volt, meggyes, ő választotta mondván: most már 4 éves és szereti a gyümölcsöt. Reggel úgy indított, hogy ő soha többet nem bántja a kistesót (nem mintha ez jellemző lenne), mert ő már nagy lett - ilyenkor örülünk, hogy öregszik.
A szülinapi partijára viszont igazi tortát kapott, viszont abban nem volt köszönet. Oké, hogy félelmetesre terveztük, mert általában ez a tematika mostanában (tüzes-lángos ördög, tűzokádó sárkány, fallinka), de arra nem számítottunk, hogy a gyerekek sírva fakadnak tőle. Konkrétan azon ütköztek meg, hogy a szemét kell megenni...
![]() |
| ilyen volt - ilyen lett (tom, egyik sem jobb a másiknál) régen volt az esztétika szak, nna... |
![]() |
| a fallinkás tematika meghívón jobban mutat, csoki tortán nem az igazi. |
A szülinapot szervező játszóházak is a fenti kategóriába tartoznak, hálásak vagyunk, hogy 14 gyerek valahol máshol élte ki az energiáit. A meghívottak listáját többször egyeztettük az elsőszülöttel: mindig ugyanazok voltak rajta, ezért mindig ugyanolyan hosszú volt. SB nagyon élvezte a partit, a rohangálást a barátaival, úgy néztek ki egy idő után, mint akik lezuhanyoztak. Megúsztuk az eseményt két orrvérzéssel, asszem sokat köszönhetünk a szülőknek, akik maradtak és velünk együtt pásztázták a két emeletet.VV így is meglógott egyszer előlem és az emeleten találtam rá. Most gyakorolja a lépcsőzést lefelé, így már önállóan közlekedik le-föl.
![]() |
| Az első képen még megvan VV. Jusztival és Anaval, a három elválaszthatatlan jóbarát |
![]() |
| Szusszanás |
![]() |
| Köszi Oui! |
2018. márc. 6.
2018. febr. 13.
Ovávám és Incus
A mai napot, bár a gyerekecskék-lelkecskék nélkül töltöttük (és mennyire kisimultunk ettől), a valóságba visszatérve persze megint ugyanoda jutunk: mennyire örülünk ennek a két pernahajdernek. Reggel oltást kaptak, így estére lett két kissé irritált gyermekünk, de még így is szórakoztatóak. Az egyikük, a Schauspieler azt is bírta mondani, hogy az egyik lába csak hátrafelé hajlik, és csak vánszorgott.
A kisebbik épp átalakulóban: ma azzal fogadták G-t a bölcsiben, hogy be nem áll a szája és hozzá rosszalkodik. Az utóbbi ugye nem újdonság, viszont most megcsillant a remény, hogy szeretne megtanulni beszélni. Sokáig ment a 'jó' mindenre, ami nem 'nem' volt. Most figyel és utánozni próbál. A sikerfok még alacsony, de néha azért felismerjük ha egy bizonyos fonémasor azonos helyzetben kerül elő. A családot egész szépen fel tudja sorolni Kakával, Uuiival, de épp a saját tesójával nem tudott mit kezdeni. Ezért inkább nem hívta sehogy. Egy mukkal sem utalt volna rá - szerintem erre külön figyelt. Tegnap óta viszont tadám: Ovávámnak szólítja.
A kisebbik épp átalakulóban: ma azzal fogadták G-t a bölcsiben, hogy be nem áll a szája és hozzá rosszalkodik. Az utóbbi ugye nem újdonság, viszont most megcsillant a remény, hogy szeretne megtanulni beszélni. Sokáig ment a 'jó' mindenre, ami nem 'nem' volt. Most figyel és utánozni próbál. A sikerfok még alacsony, de néha azért felismerjük ha egy bizonyos fonémasor azonos helyzetben kerül elő. A családot egész szépen fel tudja sorolni Kakával, Uuiival, de épp a saját tesójával nem tudott mit kezdeni. Ezért inkább nem hívta sehogy. Egy mukkal sem utalt volna rá - szerintem erre külön figyelt. Tegnap óta viszont tadám: Ovávámnak szólítja.
![]() |
| Ovávám és Incus |
2018. febr. 12.
Assisi Szép VV és kisér(t)ője
A mai nap akár ünnepelhetnénk is, hogy VV először életében átaludta az éjszakát (9-től fél 7-ig), de az éjszakánk ettől függetlenül nem volt zavartalan. SB ugyanis átszédelgett 4-kor, szerencsére ő már nem csinál műsort, csak csendben rámfekszik, hogy mozdulni sem tudok. Ez sem lett volna gond, ha elalvás előtt nem névtáblákat rendezek több órán keresztül a mai 160 fős konferenciára, amit a Bizottsággal együtt szerveztünk. Igy egész éjjel hajtogattam és szervezkedtem, még álmomban is. A betegség csak hab a tortán: kétszer nem, harmadszorra viszont sikerült elkapnom tőlük, ők szerencsére már meggyógyultak, igy volt lehetőségem kiélvezni a betegséget: egy egész délután gyerekek nélkül G-nek köszönhetően, aki játszóházban szórakoztatta őket. Win-win.
Azért innen nagyon gratulálok VV-nek, amit mi sem mutat jobban, mint hogy ezért újra billentyűzetet ragadtam.
Vége egy újabb ovis-bölcsis projektnek, mert megvoltak a farsangi bulik múlt héten.
Azért innen nagyon gratulálok VV-nek, amit mi sem mutat jobban, mint hogy ezért újra billentyűzetet ragadtam.
Vége egy újabb ovis-bölcsis projektnek, mert megvoltak a farsangi bulik múlt héten.
![]() | |
| Tüzes-lángos ördög |
![]() |
| Mi ilyen finoman mingráncsozunk |
![]() |
| Teljes harci diszben |
![]() |
| Jedi ruha recycling a fenntarthatóság jegyében |
![]() |
| Végülis ha ő Hófehérke, VV lehet keresztény szerzetes. Nincs sértődés |
2018. jan. 11.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)
























