A legutóbbi szülinapos mostani magamagát szeretném megőrizni itt, mert a nagyon gyorsan formálódó korban van és hamarjában másmilyen lesz. (és lett is, mivel ez egy másfél évvel ezelőtti bejegyzés akart lenni. igy legalább érdekesebbek a képek)
 |
| Pl ez. No comment. |
VV másfél éves kora óta jár az 'újá bölcsibe Mme Bushra-hoz, akit imád és reggelente a karjaiba veti magát. Ha ő nincs ott, akkor is szívesen rohan a copin-ekhez játszani. Épp most jártunk fogadóórán, ahol szülői szív melengető dolgokat mondtak a kis macisajtról. A legmeglepőbb, ami elhangzott, hogy mennyire tud koncentrálni feladatokra, akár ülni és kitartóan csinálni pl. ragasztgatást hosszú időn keresztül. Őt mi inkább a belemenős oldaláról ismerjük, ahogy nagyon hamar elkezdte a nagymozgásokat, forgást, mászást, rohangálást, ugrálást, ahogy nem köti le a TV, ha nagy ritkán lát, hanem inkább aktívkodik. A nevelők felváltva áradoztak arról, mennyire precíz gyerek, odafigyelve és tisztán eszik, felhúzza a felsője ujját kézmosáskor, elrendezi a játékokat a csoportszobában. Ha azt mondják, visszahúzódó a társaságban, elhittem volna, hiába belemenős, mikor vele vagyunk, simán ott hagy minket és kalandozik. Viszont azt is tapasztalom, hogy belém tud bújni, ha valamilyen szokatlan helyzettel találkozik. De nem ezt mondták, hanem hogy a kis mérete ellenére kiáll magáért, a megszerzett kincsekért, erélyesen elmagyarázza, mit hogyan is kellene túlképp csinálni.
Igaz, itthon is az egyik kedvenc elfoglaltsága a háztartásunkban található 10.123 jármű különböző alakzatokba rendezése. Ezzel órákig eljátszik.
Pár hónapja kezdte, hogy hozza a kedvenc könyveit, és felszólítja a szüleit, hogy Óvass! Fogja a kezünket, leültet a fotelba, befészkeli magát az ölünkbe. Nagyon édes, csak ne mindig ugyanazok a könyvek kerülnének elő... (amit ráadásul SB-vel már rongyosra olvastunk...).
Mostanában megnyugtató változás is történt: egyre inkább ő olvas nekünk. A robotkutya kommunikáció sokáig tartotta magát, még nem is olyan régen, minden szót t-vel mondott, egy jó példa: tititi. na mi lehet ez? (Elárulom, hogy biciklivel járunk oviba-böcsibe.) Mostanában már mondatokat is komponál, így pl nézd anya én mászit, vagy apa autó hol. Ha valamit nem tudott kimondani vagy elismételni, azt mondta/-ja: Jó. Ez a Joly Jocker. A francia bölcsiben remekül felszedte a krákogó hangot és gyakorolja, bármilyen nyelven is beszél. Amúgy is sok cifra (francia) szót kever a mondandójába, és nem hajlandó elismételni magyarul pl avion, tram. Az encore mondjuk alap volt a tesójánál is. Szóval felcsillant a remény, hogy a kisebbik macisajt is megtanul hamarosan a szülei szavába vágni.
A bátyó nagy haverja, különös becsben tartja. Ha SB a szokásos halk és udvarias módján kinyilatkoztatja vmiről, hogy kellnekidemost és az történetesen VVnél van, az előzékenyen átadja. Nagy bandázások folynak, már klikket alkotnak ellenünk, mi pedig örülünk ennek. Eddig védtük VV-t az atrocitásoktól, de egyre kevésbé szorul rá. Amikor a nagyobbik a kisebbiken fekszik, az meg röhög, az okítás fordítva sül el (szállj le róla, mert nem szereti, ha rajta fekszel - vagy igen..? ööö).
 |
| Haverbátyó |
 |
| Ratrakpróba - ha Belgiumban esik a hó, nálunk van benti hóember |
VV először járt napközi táborba, és a bátyjával olyan simán ott maradt elsőre, hogy mi is csak csodálkoztunk. Semmi lelkizés - ez a jelszava is lehetne, mert nem szokott sokat teketóriázni, mielőtt vmit megcsinál. Kamikazénak is hívjuk, mert egyik szokása, hogy leveti magát szerintünk magas helyekről. A kanapé karfáján kezdte, amikor már épp tudott állni, de még nagyon egyensúlyozott, most az ablakpárkánynál tart (csukott ablak, zárt redőny, nyugi), ahonnan az ágyunkra ugrik bungee jumping stílusban, de ugyanezt megcsinálja a lépcső tetejéről. Nagyon oda kell figyelni, hogy elkapjuk, mert mint említettem, nem sokat hezitál.
 |
| Kamikaze akcióban |
Az eddigiekből talán kiderült, hogy a legkedvesebb dolgok számára a járművek. Olyannyira, hogy az utcára lépve reggelente képes hihetetlen lelkesedéssel felkiáltani, hogy AUTO - amikor tele van velük a város, és igazán semmi különleges nincs bennük. Csak neki. A busz, villamos-tchrram cifrául, a repülő-avon, a koptechrr (h)eli, a vonat, (h)ajó, az összes villogó jármű is ki tudja váltani ezt a hatást. Amikor
egy friz szigeten jártunk nemrég, ahol pár autó van csak és a turistákat vagy elektromos buszok szállítják vagy bicikliznek, valószínűleg az volt VV életének legunalmasabb napja.
 |
| Egy rajongó |
Amúgy a nagy vagánysága ellenére nagy anyamatrica. Nemrég nőttek csak ki a lábai, mármint használhatóra, előtte 2 évig cipeltem. Konkrétan és olyannyira, hogy babakocsit alig használtunk. Persze a nagy anyássága eredhet abból, hogy januárig még szopizott. Azóta pedig a cici a kedvenc duduja, az elalváshoz szüksége van rá.
 |
| Le mertem tenni |
 |
| keresztbe, naná |
 |
| Első különüléses repülése |
itt kezdődött a szülinapja. Dorci pátyolgatta naphosszat, ő meg hagyta.
 |
| ez nemtommi |
 |
| Csak a drazsét |