A kisebbik fiúnk is intézményesült, nyanyák kezére adtuk Húsvét után. Tőlünk két utcányira, még az ovinál is közelebb, találtunk egy magánbölcsit, amit egy perui-lengyel ikerpár üzemeltet a saját házukban. A hely teljesen rendben van, tisztaság, csodaszép kert, előtte féltető, ahova minden nap kimennek, helyben készül az ebéd. A félelmem, hogy csak csecsemők lesznek a bölcsiben, nem igazolódott be: csak egy szerencsétlen baba van, a többiek nagyobbak VV-nél, szóval lesz kiket utánozni és lesz hova fejlődnie.
 |
| Kerti parti bölcsi módra |
G-vel indult a nagy kalandnak, én eddig csak háromszor jártam ott (+ a bónusz a múlt pénteki kerti mulatság volt): 1. amikor kiválasztottuk az intézményt, 2. amikor az első héten ment, illetve 3. amikor felmondtuk . Ez utóbbira egy szerencsés fordulat miatt került sor, ugyanis VV-t felvették a bátyja ovijában üzemelő prégardiennat-ba, ami szeptembertől annyit jelent nekünk, hogy VV jobbra megy be az ajtón, SB pedig balra. És szünetben talán találkoznak is az udvaron.

Hogy ez megtörténik, vagyis az esélyünk, hogy felveszik, a nullához konvergált. Előtte nem is gondoltunk állami bölcsire a prekoncepcióink miatt, de mivel ez a helyet nap mint nap látjuk és úgy tűnik, nem zsúfolt és sok a személyzet (néha több, mint gyerek), ezért megpróbáltuk. Örülünk, mert a perui nyanyók változatlanul nem túl okos tanácsokkal állnak elő, amivel elsősorban G-t szórakoztatják, de VV napjairól nem sokat tudunk meg. A beszokása szakaszosan indult, mert az elsőt 3 bölcsis hetének a felét itthon töltötte betegeskedéssel.
Update: ma először nem sírt megérkezéskor, sőt nyújtotta a kezét a nyanyáknak! Ha ez nem lenne elég, az még ennél is jobb indikátor, hogy evett, méghozzá sokat. Egy hónap kellett csak, hogy jól érezze magát.
Jártunk családilag a bölcsiben múlt pénteken, amikor a jóidőre való tekintettel spontán szülinapi kerti partit tartottak. A gyerekeket leültették egy-egy torta elé és minden nyelven elénekelték a happy birthday-t. Ez magyarul G tolmácsolásában hangzott el, akkor nagyon hiányoztam neki... A csoportban vannak ír, román, indiai, holland gyerekek, talán lengyel is.
 |
| Felhívom a figyelmet a nézésre. Az ikernyanyák is feltűnnek a jobb felső sarokban |
A bölcsi eddigi hozadéka, hogy a kisebbik előszeretettel ül fel székekre - legkevésbé a gyerekméretű kisszékre, leginkább pedig az étkezőszékekre (önállóan felmászik), azon belül a bátyja magasított ülőalkalmatosságára. Innen az asztalra mászik, de ez egy másik történet.
 |
| Cipővel még hadilábon. Zoknival is néha. Első szandálos lépések. |