2016. máj. 30.

VV a 2. hónapot betöltötte

És ennek dukál egy blogbejegyzés. Második genetikai lenyomatunk/utódunk viharos gyorsasággal fejlődik, mire észbe kapunk, már megint nem lesz itthon kisbabánk, hanem "csak" gyerekünk.
Egy szellős öltözetű és egy ordítozó
Kapaszkodik le ne essen

Haverok őrzik az álmát
kicsi a rakás - néha így ébredünk
baba

ficsúr
kerekfej

A szempillái szempillantás alatt kinőttek, a szőröket a hobbitfüléröl elkezdte lekoptatni.
hobbitnak készült
pillák és határozott szemöldök
hajban nincs hiány

A fejegyensúlyozás már hosszú percekig is megy neki, az pedig vagy oka, vagy következménye ennek, hogy kifejezetten szeret hason terpeszkedni.

Az alvás még mindig toplistás, viszont kezd kinyílni, amit mi sem mutat jobban, mint a tudatos mosoly a 8. héttől, amit egyre gyakrabban osztogat.



Felelgetni is tud, szóval egész jól el lehet beszélgetni vele á-á, ö-ö ghighighi szinten. A barnuló szemeivel szinte belénk lát, így nem hisszük el ezt az elméletet.
Azt fogjuk az idegrendszere fejletlenségére, hogy esténként sokat orditozik, és egyre nagyobb és nagyobb decibellel, de hősiesen rázzuk és használjuk feszt a hajszárítót és a porszívót felváltva, ami egy pillanat alatt elcsendesíti. Hatásuk legtöbbször csak addig tart, még be vannak kapcsolva. De erre találta ki a jutyúb a fehérzajt akár 8 órán át sugárzó videóit. Több mint tízmillió találat sokat elmond a hatásosságáról.
Ilyen most:

2016. máj. 29.

Gyereknap

Ahogy mi szeretjük:

2016. máj. 24.

8 év - 8 hét

Eszter napon, a nyolcadik házassági évfordulónkon a nyolc hetes Vincével. Ennek mintájára. Kíváncsi vagyok, tudunk-e hasonló képet készíteni 2018-ban a tizedik (akár az áprilisi, akár a májusi) évfordulónkon. :-)
Ezen mind a négyen rajta vagyunk!
Ilyet is muszáj volt
http://macisajtok.blogspot.be/2014/04/egy-jol-sikerult-csaladi-felvetel.html
Ritka mosoly

2016. máj. 23.

Trappistáknál jártunk

SB nem a sörtől mosolyog. Örül a nagyszüleinek.

2016. máj. 20.

2 yrs later

Itt: Château de Belœil
a 3 és 26,5 hónapos SB

2016. máj. 17.

Ém

SB a kétévesek individualista módján éli mindennapjait. Talán életkori sajátosság, talán a kistesó hatása is, hogy az önállósodási vágya, ha lehet, az utóbbi időben még jobban felerősödött. Persze már tavaly, amikor a képességei felfejlődtek annyira, hogy már egyedül is mentek a dolgok, egyre inkább ő akart mindent csinálni segítség nélkül, de ez a trend mostanra öltött grandiózus méreteket.
ÉM! - ez a jelszó, illetve inkább ÉM, ÉM, ÉM! - jó hangosan, hogy biztosan mindenki megértse. Azt, hogy a mindennapi dolgokban önálló, persze mi sem bánjuk. A surlódások ott kezdődnek, amikor a mi székünkbe ül le ebédelni, lefekvéskor sprintelve a mi ágyunkban terem, porszívózni, mosogatni akar meg persze főzni. Vagy autótvezetni.
Elégedett trónbitorló
Vagy amikor a hősugárzót elcincálja a szobájába, bedugja a konnektorba és be is kapcsolja...
Egy dolog, amit az elmúlt hetekben megtanultam, hogy ne állj le veszekedni egy kétévessel, mert sohasem nyerhetsz. Az utolsó szó mindig az övé. Mivel a DE használata még nem megy, egy reményvesztett veszekedés vele (amikor már kifogytunk az érvekből) kb. így hangzik:
Mi: Nincs ütögetés!
SB: Igen ütögetés!
Most tanult meg kimászni a rácsoságyából. Ezt egyik hajnalban tudtuk meg, amikor közeledő dobogás hallatszott, mire meg is állapítottam, hogy a felső szomszédnak valami nagyon sürgős, de azután SB megjelent a szobaajtóban. Nekem a szívem állt meg egy pillanatra, mivel két szomszédos házba is betörtek mostanában.
Az éj bármely órájában kel is fel, biztosak lehetünk benne, hogy a KAKAÓT! (inkább parancs, mint kérés) el fog hangzani. Ezt mostanában követi az ÉM! és már megy is kitölteni a tejet és kakaót keverni sötétben.
Egy pár dologgal kapcsolatban sikerült már elérnünk, hogy érti, hogy veszélyes, így késsel nem játszik. Huhh. Vagy, mivel Vince születése óta a mamával jár bölcsibe, ő szépen megtanította, hogy tapsra megáll az átkelőhelynél. Bár úgy veszem észre, hogy a legtöbb dolgot csak az elején csinálja szívesen, utána megunja ugyanazokat. Pl. a fogmosás mostanában nem menő, pedig most nő ki éppen az utolsó tejfoga. Vagy a bilizés, ami nagyon szépen ment az elejétől kezdve, mostanában változó sikerrel megy, szerintem szintén érdeklődés megcsappanásából ki(be)folyólag.

Egy kicsit sem éles hámozóval
Leginkább az a taktika jön be, hogy ráhagyjuk, csinálja csak ő, és megvárjuk, amíg ő kér segítséget. Ha erre idő van.

2016. máj. 12.

Első trükk

VV meglepően sokat nőtt élete első hat hetében, másfél kilót (50%!) és 8 centit. Már bentlakása alatt is bebizonyította, jó erőben van, és mostanra itt kint a fejemelgetés és -forgatás trükkjét is jól begyakorolta.
íme:

2016. máj. 9.

Kire ütött?

A kérdés nem költői az alábbi kép szemügyrevétele után.

Anyák napi

Idén legalább nem akartak meggyőzni, hogy az alábbi műalkotást SB készítette belga anyák napjára a bölcsiben. Halima, az új bölcsisnéni alkotta, ki is tesszük, olyan szép lett. Főleg, hogy SB rajta a legszebb virag.
Tavaly történt, hogy az akkor 1 éves gyermekünk kézzel kipingált egy bögrét, majd sütött bele egy muffint - a bölcsi állítása alapján - apák napjára.


2016. máj. 7.

Tesóösszevetés

Nos, hasonlítanak?



SB 8 naposan, VV 5 naposan

2016. máj. 6.

Gourmet ebéd

Ha SB-t kérdeziket, szerinte igazi gourmet család vagyunk. Ma pl. krokodilt, katicagobárt és halacskát ettünk ebédre (borda volt).
ez mondjuk csak egy sima mézeskenyér