2018. febr. 13.

Ovávám és Incus

A mai napot, bár a gyerekecskék-lelkecskék nélkül töltöttük (és mennyire kisimultunk ettől), a valóságba visszatérve persze megint ugyanoda jutunk: mennyire örülünk ennek a két pernahajdernek. Reggel oltást kaptak, így estére lett két kissé irritált gyermekünk, de még így is szórakoztatóak. Az egyikük, a Schauspieler azt is bírta mondani, hogy az egyik lába csak hátrafelé hajlik, és csak vánszorgott.
A kisebbik épp átalakulóban: ma azzal fogadták G-t a bölcsiben, hogy be nem áll a szája és hozzá rosszalkodik. Az utóbbi ugye nem újdonság, viszont most megcsillant a remény, hogy szeretne megtanulni beszélni. Sokáig ment a 'jó' mindenre, ami nem 'nem' volt. Most figyel és utánozni próbál. A sikerfok még alacsony, de néha azért felismerjük ha egy bizonyos fonémasor azonos helyzetben kerül elő. A családot egész szépen fel tudja sorolni Kakával, Uuiival, de épp a saját tesójával nem tudott mit kezdeni. Ezért inkább nem hívta sehogy. Egy mukkal sem utalt volna rá - szerintem erre külön figyelt. Tegnap óta viszont tadám: Ovávámnak szólítja.
Ovávám és Incus

2018. febr. 12.

Assisi Szép VV és kisér(t)ője

A mai nap akár ünnepelhetnénk is, hogy VV először életében átaludta az éjszakát (9-től fél 7-ig), de az éjszakánk ettől függetlenül nem volt zavartalan. SB ugyanis átszédelgett 4-kor, szerencsére ő már nem csinál műsort, csak csendben rámfekszik, hogy mozdulni sem tudok. Ez sem lett volna gond, ha elalvás előtt nem névtáblákat rendezek több órán keresztül a mai 160 fős konferenciára, amit a Bizottsággal együtt szerveztünk. Igy egész éjjel hajtogattam és szervezkedtem, még álmomban is. A betegség csak hab a tortán: kétszer nem, harmadszorra viszont sikerült elkapnom tőlük, ők szerencsére már meggyógyultak, igy volt lehetőségem kiélvezni a betegséget: egy egész délután gyerekek nélkül G-nek köszönhetően, aki játszóházban szórakoztatta őket. Win-win.
Azért innen nagyon gratulálok VV-nek, amit mi sem mutat jobban, mint hogy ezért újra billentyűzetet ragadtam.
Vége egy újabb ovis-bölcsis projektnek, mert megvoltak a farsangi bulik múlt héten.
Tüzes-lángos ördög

Mi ilyen finoman mingráncsozunk
Teljes harci diszben

Jedi ruha recycling a fenntarthatóság jegyében
Végülis ha ő Hófehérke, VV lehet keresztény szerzetes. Nincs sértődés