2019. máj. 1.

Romeo vendégségben, avagy a szivatás elkezdődött

2019. február közepe, amikor a szülők hosszú évekig tartó egzecíroztatása elkezdődött. A gyanútlan szülő hazahozza az óvodából egy extra hátizsákban Romeót, a baglyot (Miért vagy te Romeo? Én sem értem, biztos, valami be/algaság). Egy könyv is előkerül. SB elmagyarázza, hogy Romeo nálunk vendégeskedik, és dokumentálnunk kell a hétvégi kalandjait. Mindez egy kedves családi feladatnak tűnik mindaddig, amíg ki nem derül, hogy mindezt hétfő reggelig kellene megcsinálni. Persze hétvégi terveink vannak (voltak), de nem gond, Romeo jöhet velünk. Viszont ha mi programozunk, mikor fognak elkészülni a rajzok, mikor dekoráljuk a könyvet együtt, és főleg: mikor és hol nyomtatjuk ki a képeket a nyomorult bagolyról?
A megoldás az, hogy fél napba (szombat du 2-ig) belesűrítjük másfél nap eseményeit. Azaz éjjel fotózom Romeót az új barátaival, brikolázsolok a gyerekeknek baglyos ragasztós feladatot. Persze ez mind a nem-gyakorolt kreatív oldalamnak, mind a teljesítménykényszeremnek jót tesz - persze a kialvatlanságomnak is. Ja és francia házinak is jó volt. SB azért segített kijavítani egy nyelvtani hibát, valószínű, maradt elég.
VV-nek azóta is hiányzik Romeo, emlegeti. Nekünk nem.

Még ide is...

A Romeós projekt büszkeségoldala (a rajz), amit SB teljesen saját indíttatás és ötlet alapján önállóan kivitelezett.
Pár éjszakai fotó. Egy birodalmi harcost (SB szerint Tibi) és Jodát is bemutattuk Rómeónak


Fr.tanárok inkább ne olvassák