2016. ápr. 30.

VV egy hónapos

A kisebb macisajt életében eltelt az első hónap, ami alatt ő igen sokat változott, így egyre kevésbé hajaz a bátyjára (neki amúgy is sötétebb volt, he-he). Az elmúlt hónap alatt példás újszülöttként viselkedett (ez nekünk ugye újdonság), azaz a napok javarészét evéssel és alvással töltötte.
Első hét - édesdeden alszik
alszik
alszik
Ennek meg is lett az eredménye, mert kis születési súlya (a SUA miatt) már a feledés homályába merült, hiszen a kis hörcsög, vakond, rókamanguszta, macisajt már több mint egy kilót magára szedett. Itt mindenki számolja ki, hány kg lenne, ha egy hónap alatt a súlya 30%-át hirtelen felszedné (Kata, ezért fontos a matek!). Szépek kikerekedett a pofija, kiteltek a comjai, alakul a kettős-hármas toka és talán egy bodyt ki is nőtt már. Blavó! - mondaná SB.
Az az angyali pillanat is be kell kerüljön ebbe a naplóba, hogy az első itthon töltött napján, ami egy szép, kivételesen napsütéses vasárnap volt, egyszerre aludt a két gyermekünk, amiről rögtön azt gondoltuk, valami beugratás lesz.
Két hetesen is alszik
Akármilyen pozícióban is alszik
Sétára készülve is alszik
Rendíthetetlenül alszik
Komoly arccal alszik
Az alvósbaba üzemmód nagyjából éjszaka is működik, így az is előfordult, hogy az egész család kipihenten ébredt. Bár ennek ellenkezője is megtörtént, amikor a reggel mind a négyünket egy nem túl nagy ágyban talált, ugyanis SB felébredt éjszaka közepén, ami általában kb 2 órás virrasztást jelent. Ezt cseréltük fel arra, hogy áthoztuk a mi szobánkba, így a kétórás virrasztás legalább kényelmesen vízszintesben, vese/derék/tarkórugdosással telt ("naaa, aapiaapaa").
SB egyébként példásan viselkedik a kistesóval, egy szavunk nem lehet. VV sok simogatást, odabújást és popsikrémet kap. De akkor is kedves vele, ha nem vagyunk a közelében, csak messziről figyeljük, ma pl egy könyvből olvasott neki énekelve. SB egészen elváltoztatott magas egérkehangon beszél a Vincushoz (nem tőlünk tanulta), mint ahogy valami egészen picivel és törékennyel kell szerinte.
Bátyó szórakoztató, most nem alszik

Utánozzuk a kistesót-póz
Mondjuk egyszer majdnem odasuhintott, egyszer majdnem megdobálta a gyerekkönyveivel teljesen véletlenül, egyszer majdnem ráugrott a járókában, mint egy wrestler, de ezek elszigetelt jelenségek. Végülis inkább az agresszióját a bölcsibe vitte át ás ott ütögeti (tapé) a kis kopeneket (haversrácokat). Már meg is kaptuk az első beírást, üzentek a szülőknek, hogy Sámel ööö izé-tapézik. Persze már mondja magától, hogy pa-tapé (nincstapé), ha szóba jön a bölcsi, de ő maga ezt nem tartja be, sőt öntkéntesen bevonul a bölcsi büntetés-végrehajtási sarkába, ahol letölti a bölcsisnéni által hozott statáriális módon kiszabott büntetést - miközben csencsel a játékokkal és dumál a többiekkel. Bölcsistárs, Olivia fordítva csinálja: ő a szintén most született kistesót tapézza otthon, viszont rendesen viselkedik a bölcsiben.
VV két hetesen már egész kisgyerek formát öltött, levetkőzve alian-ségét, már nézegetni kezdett és nemcsak emelgeti, hanem forgatja is közben a fejét.
Négy hetesen: hason még jobban is alszik
Néhány hét után kezdte nyitogatni a szemét
De azért még mindig sokat alszik
Superman alvás
Nyitott szemmel is látni néha, olyankor gyorsan lefényképezzük
Itt meg épp alszik
Pont elaludt...
Így szokott mosolyogni álmában
Nagy bogárszemű
Kollégáim túlzásba estek a virágcsokorral, kb az egytizede látszik

2016. ápr. 29.

Egyesület

Igen, belátjuk, hogy eleve túlvállalós-gyanús volt az elképzelés, hogy majd két blogot gondozunk. Megfogadtuk hát a jótanácsot, és egyesítettük két kiscsülök különbejáratú  naplóját ebbe az egybe. Majd valahogy kimagyarázzuk nekik.
Minden érdeklődőt buzdítunk arra, hogy iratkozzon fel az egyesült blog bejegyzéseinek követésére (hogy emailben is megkapjon automatikusan minden új bejegyzést) a blog jobb oldalán található helyen, itt:
Az email cím megadása után kaptok egy visszaigazoló mailt a postafiókotokba, amit kinyitva a benne lévő linkre kattitva aktiválhatjátok a feliratkozást. Mi nem látjuk, kik iratkoztak fel, de kérésre elvégezzük a feliratkozási procedúrát bárkinek.
Üdv a fedélzeten!

2016. ápr. 26.

Gyors update

ViniVili jelenlegi majdnem négyhetes kishörcsög állapotában ilyen:

2016. ápr. 19.

Blade runner avagy a halált megvető ööö cukiság

SB lehet megorrol ezért a felvételért, de annyira cukin tud fejre esni naponta többször változatos módokon, pl így:

2016. ápr. 18.

Motivációs képernyővédő az UnioPunióban

Apiapa duplán lát a munkahelyén.

Hedo

VV teljes áhitatban átadva magát az első fürdő okozta örömöknetk itthon.

2016. ápr. 16.

Még pár nóta

SB kifogyhatatlan énekekből, egyáltalán nem zavarja, ha nem tudja a szöveget, ilyenkor vagy másik sorokat ismételget, ami eszébe jut, vagy költ. Az ismert dallamokra szokott lalázni, hümmögni,  zümmögni, vagy halandzsázni. Így született múltkor a mama c. nóta. (Változatos szöveg: Mama, mama, mama, mama, stb.)
Van sok felvételünk az előadásokról, most kettőt ástam elő, asszem a második megint az igyostáj és a biböbászkö lesz, hiába, azok a kedvencek mostanában.


Mr Hide

5 naposan - kis malőr séta közben

2016. ápr. 15.

Jelentjük: a lábujjak rendben

Ez volt a második, amit megnéztünk rajta, amikor megszületett. Ezért.

Bibőbászkö és igyostáj

Ezek SB kedvenc nótái mostanában. A biböbászkö a hangzása ellenére nem francia, az igyostáj pedig nem egy szerb ének, hanem mindkettő angolul lenne. Ő fonetikus angolul énekli a kis csillogó hupikéktörpike hangján, de hát mi is ezt csináluk kamaszkorunkig. A biböbászkö megvan magyarul is, úgy sokkal jobban megy neki.
Papa/Jujiéktól pedig kapott ajándékba egy bilidalt, ami azóta felkerült a repertoárra. Az én kedvencem SB nótái közül ez a filozofikus dal.
És ami a lényeg: így adja elő őket.

2016. ápr. 8.

Bukósapka/sisak/kalap az új családtag

Az első bicit (belgául "draisienne") és az első bukót Vincus, a kistesó hozta Sámuelnek, hogy kedveskedjen neki. Nagyfejű Sámuel vette a lapot és (az amúgy M-es méretű, óvódásoknak való) sisakot folyamatosan a fején hordta az első nap, mivel az élet minden területén szüksége volt rá ugye. Persze, azért még a régi műanyag kismotorhoz kötődött jobban másnap, ezért bukóban és kismotorral indult a mamával a bölcsibe, a motort végül a mama vitte, eközben Sámuel pedig gyalogolt a bukóban cumival és zsebre tett kézzel minden járókelő reggelét felvidítva.



2016. ápr. 6.

Happy days avagy a Találkozás és az első napok VV-vel

Ma egy hete ilyenkor már Vince nagyon készülődött a találkozásra velünk, így már előző éjszaka átprogramoztam magam, hogy bizony csak márciusi ifjak lesznek a családban. Bár reggelre elmúltak az összehúzódások, volt időpontunk monitorozásra a kórházba, amire el is mentünk. Az is azt erősítette meg, hogy Vince készülődik és a szívhang visszaesései miatt a doktornő azt táv-javasolta, hogy menjünk haza, várjunk a rendszeres összehúzódásokra és szóljunk, ha elindultunk vissza a kórházba. Még pár munkahelyi e-mailt megírtam az eleinte 10 perces, majd frissen letöltött mobilalkalmazás segítségével is igazolhatóan 5 percessé sűrüsödő fájások közepette, anyukám és G rosszalló pillantásainak kereszttüzében és intelmei ellenére ("indulni kéne, hát ez nem igaz mán').
Ez a kép ekkor készült G kérésére, mivel ennek a pólónak a viselése a szabadulás napján már családi hagyomány.
Szabadítsátok ki Vilit!
4-re be is értünk az Edith Cavell nevű közintézménybe, ahol SB is született.
itt dőlt el VV neve, előtte több variáció is létezett párhuzamosan, így Vince Emil, Teodor, Simon, Simeon stb
A második szülésről szinte csak jókat hallottam, és valóban nem vethető össze az első élménnyel. Amikor SB született, izomlázam volt a kislábujjamtól a fejem búbjáig, most pedig másnap némi derékfájás és Vini Vili jelenléte emlékeztetett csak a szülésre. 10 óra vs. 4. Ezúttal G-nek is sokkal több szerep jutott ill. többet hagytam neki, így jobban hasonlított a tankönyvi formára. Sétálgattunk, lassúztunk, utána pedig masszőrként is végig hasznosnak bizonyult.
a szülőszobában
A magzatvíz csak egy órával VV születése előtt pukkant el, így én ennek tudom be ezt a teljesen más élményt, ami szép fokozatosan vezetett el minket az új családtaggal való találkozásig. Persze ettől még rohadtul fáj a szülés, nehogy valaki félreértse. :)
Este 8:16-kor láttuk meg a hajasbabánkat, akit csak elképzelni próbáltunk sokszor, mivel sok infonk vagy ultrahangképünk nem volt róla. Első pillanatban a bátyjára hasonlított, másoktól is ezt hallottuk utána, viszont jobban megismerve a vonásait szerintem tiszta apja. Ő is sötét karakter, hosszúkás fej- és arcforma, nagy kezei és lábai vannak, mint egy kisvizslának, szóval nagyra nő. Az orra még kérdéses, de remélem, nem az enyémet örökli. Mivel egy jóevő gyereket kértem, eddig bejönni látszik, mert néhány nap alatt visszaszedte a születés után elvesztett súlyát.
boldogság - első éjszaka után is
Ezek a szülőfoltok (még jópár hónapig nem tud fókuszálni, szóval csak foltokat lát)

Ez a folt a mama
"Ezt is hazavisszük?"
Tesótanulmányozás
Hagyományosnak mondható tejfakasztó Tap nénivel
hát nem teljesen egyformák?
Nyuszisor
Ajjaj, ez a bátyám?
Mostantól így
szomszédokat figyelmeztettük a zavaró éjszakai hanghatások potenciális megnövekedésének lehetőségére - VV-s muffinokkal, hátha így könnyebben veszik

Az új gyereket hazaérkezése másnapján el is vittük sétálni, mivel Brüsszelbe beköszöntött az egynapos nyár (bár ez a képeken nem látszik, jól beöltöztettük a porontyokat).
és így
buggy board próbaút
Imádkozik a szabad ég alatt. Megköszöni, ahogy mi is őt.

2016. ápr. 1.

Itt vagyok

Épségben kikötöttem