2017. márc. 8.

Kisjedi 3 éves avagy ajándék a nőknek

Újabb mérföldkő érkezett el SB életében, 3 egész éves lett! Főnököm után szabadon, akinek szintén március 8-án született a fia: SB a mi ajándékunk a nőknek. Természetesen nagyon büszke 3 éves,
és mi is nagyon büszkék vagyunk rá, legyen itt egy lista, miért:
  • Nagyon együttérző és érzelmes gyerek (mi ennek számlájára irjuk a hisztiket is, érzékenyen reagál), most hogy gyengélkedtem, adta a jótanácsokat a legkedvesebb hangját elővéve, hogyan leszek jobban hamar. Szerencsére szeret (még) pusziszkodni, amiből jó sokat is kap tőlünk, sőt VVt is titokban néha megpuszilja. Jószivű is pl ha finomságot kap, sokszor megosztja velünk, akkor is, ha nem kérünk belőle :-)
  • Ha valamilyen tevékenységbe bevonódik, akkor sokáig koncentrálva csinálja, játszik. Ez lehet egy repülőfelszállás gyakorlása, WCpapirguriga apró miszlikekbe vagdosása, toronyépités. Ilyenkor nem szereti, ha pl a kistesó zavarja, abból balhé szokott lenni: 'Nem kérem a Vincust!' Kedvenc 30db-os kirakóit egyedül rendezi.
  • Ellátja magát:  WC-re már régen egyedül jár, a szűkitőt sem használja. Az éjszakai pelust  is elhagyta magától év elején, egyetlen balesettel megúsztuk az egész átszokást. Vetkőzni egyedül szokott, a felsőjét még segitséggel veszi le, de pl a kabátját Sarah néni módszerével csakis egyedül kanyaritja magára. Már a hűtőből is kiszolgálja magát, főleg ha Pauláról van szó. Mosogatni is szokott. És persze semmiből nem lehet kihagyni, akár vásárlásról, akár parkokásról van szó. Igen, vezetett már autót...
  • Mozgékony, ügyes gyerek: biciklizik, ugrál, mászik mindenhova és mindezt biztonságosan teszi. Elkezdett tartani dolgoktól, pl magastól, más gyerekektől, most egy ilyan időszakát éli.
  • Temperamentumos és kiharcolja, hogy az akarata érvényesüljön. Ez kétség kivül az egyik legfárasztóbb tulajdonsága, és a legtöbb energiát igényli a kezelése, de hosszútávon, reméljük, jól kamatoztatja. Azt már irtam, hogy egy kétévessel veszekedni teljesen hiábavaló, egyrészt nem győzhetsz (amúgy sem a legyőzés a cél, hanem a meggyőzés), másrészt hiányzik az agyából a érvfelvevőreceptor. Ezért az elsőt már hanyagoljuk (kivéve, ha nagyon kihoz a sodrunkból, és utána nem vagyunk magunkra büszkék), a második pedig alakul. Elmondjuk szerintünk hogyan kellett volna valamit csinálni, és utána magára hagyjuk és megvárjuk, amég megérnek az elültetett gondolatok. Pl. hogy a kistesót nem kellett volna belökni a duplók közé, hogy a fejébe álljon az egyik kocka és vérezzen, mert az nagyon nem OK. Miután lenyugodott mondta jól megszeppenve, hogy semmi baj, kenjük be, és meggyógyul.
  • Cumifüggősége határozottan csökkenő tendenciát mutat. Ezt G módszerével értük el, aki nem hagyta, hogy új cumit adjak neki, miután a régieket elkezdte módszeresen szétrágni. Igy most a legkedvencebb borzas cumi majdnem kétrészes, mert egy kis lifegő darab teszi tejesen alkalmatlanná cumizásra. Még próbálkozott a 'ragasszuk meg' varázsigével, ami sokmindenre működik, de sajnos a cumira nem.
  • Lehet vele franciául beszélgetni. Szoktunk is ovis dolgokról, most kb egy szinten vagyunk, csak az ő kiejtése 1000x jobb. Apjával hosszabban el tud beszélgetni, valószinűleg ez a jövő.
  • Gyönyörűen eszik, ami azt jelenti, hogy az étel 90-95%-át juttatja el a szájába evőeszköz segitségével. Ez jó arány szerintem. És viszonylag ritkán úszik az asztal és a ruhája almalében.
  • Igazi kiskukta: előkésziti a hozzávalókat, kever-kavar-kóstol, sőt tudja a palacsinta összetevőit.
Már az elmúlt hétvégén elkezdtünk ünnepelni SB szülinapját Rita-Robi-Dani-Aliz segitségével, akik egy gigantikus ajándékkal lepték meg a kis jedilovagot: egy igazi várral, amiről kiderült összeszerelése után, hogy igaziból egy kastélyszoba, amibe akár bele is lehetne költözni.
A mega(ötletes)ajándék és a legkisebbek ismerkedése

Apartmanunk ezennel hivatalosan is háromszobássá avanzsált, a sátó (château, mennyi felesleges betű) pedig a nappaliból nyilik. Abból is látszik, milyen szuper ajándék, hogy alig készült el, máris többen nekiestük kidekorálni. Mindenki a saját álmát próbálta ráhúzni a fehér falakra, igy került a tetejére Uniopuniós zászló és az ajtaja mellé csipkerózsika virágindái, meg persze egy csiga a falára Azt hiszem, sok elfoglaltságot ad még nekünk ez a vár, és ha elkészült egy változata, újrafestjük és kezdjük előről, igazi családi móka. Köszönjük!

A kisvakond (egyik kedvenc) tematika mentén készült a torta, amire mindenképpen kellett 'ehető labdákat' is varázsolnom, ahogy Dani 3. szülinapján látta/ette. Egy török boltban sikerült cukormázas csicseriborsót szereznem, ami azért nem ugyanaz mint a drazsé... A kisvakondot a gyerekek hamar eltüntették a vakondtúrásban, ahogy kell, elvégre ott lakik, és csak az 5. szelet tortánál kerül elő a torta mélyéről.

Úgysem találjátok ki: diafilmet szinkronizálunk épp

Ezek után nehéz volt SB-vel megbeszélni, hogy igaziból csak később lesz a szülinapja a héten, és az oviban is meg fogják ünnepeni. Kicsit csalódott volt ugyanis, hogy a koronát nem viselte a gyertyafújásnál belga szokás szerint, ezért megnyugtattuk, hogy az oviban az is lesz.
Tegnap segitett megsütni a második számú tortáját, amit az oviba szántunk. Ma reggel pedig minden valahogy simábban ment, és az eső ellenére gyorsan beértünk. Még csak a hét közepe van, de már sorban a harmadik születésnapot ünneplik, szerintem a gyerekek azt gondolják, torta lesz mostantól minden nap az idők végezetéig.
Srépatorta
Ebéd után a szülinapjára tekintettel elhoztuk és G által a karneváli szünet alatt kipróbált játszóházba ment az egész család (betegszabim utolsó napjait kihasználva én is velük tartottam).
Estére azért beszereztük a harmadik számú tortát is, mert a gyertyáknak mégiscsak kell valami tartó. SB beszélt a családdal, kereszanyu-apuval és vagy 10x gyakorolta a gyertyafújást.

PRO fújó

Idilli pillanat: mindenki ül és eszik a helyén. csodálatos

Keresztszülők online hallgatják a legújabb kisvakondos sztorit, utána készül a családi portré

Friss tesós
Szép nap volt, Isten életessen, Macisajt!