2016. szept. 30.

Féléves VV

Erős és masszív lurkóvá cseperedett a legkisebb családtagunk, aki ma fél éve bukkant fel közöttünk. Az elmúlt egy hónapban látványos új dolgokba, így aktív helyváltoztató mozgásba kezdett. Éppen két hete kúszik, ezalatt rengeteget finomodott a technikája, és ha valami érdekeset lát, pl a hűtőt kinyitva, akkor startol és pillanatok alatt ott terem. Jelenleg a balláb-rásegítéses figuránál tart, de szokott plankingolni is.

A nagy lendülete olykor továbbviszi és ilyenkor orraesik. Kutyahelyettesítő funkcióval is rendelkezik, ma odakúszott a lábamhoz, belecsimpaszkodott és jól megharapott a nemlétező fogaival. A maradékot egyelőre nem eszi meg a földről, de ami késik... mivel a tesója is csinálta. Egyelőre köptetőszirupon kívül nem volt más a szájában, csak anyatej, ezen most szeretnénk változtatni.
Na jó, láb is volt már

Belga nyaralás

Rokonok

Még mindig tud édesdeden aludni

Tiszafa árnyékában
Szekszárd city

A másik, ami sokat változott az elmúlt hónapban, az a beszéde, végre elkezdett színesedni, az ááá-n kívül már mondja, hogy ppffffffü illetve hogy kkhhhm meg áná. Az egyedileg kifejlesztett sikítózós sírását még mindig gyakorolja, ez ellen a fehérzaj - amivel párhetes koráig mindig hamar leszereltük - továbbra is sikeresen bevethető. Felvettem a telefonomra egy perc hajszárítózajt, és amikor semmi más nem használ, mert túlfárad vagy autóban utazunk és nem tudom máshogy megnyugtatni, bekapcsolom a zúgást és elhallgat, becsukja a szemét és alszik. Egy cumit is elővettem éppen a nyaralásra való tekintettel, de kiköpi, max arra jó, hogy elcsócsálja, mint bármilyen más játékot és esetleg elalszik közben. Cumifüggőnk van egy, jobb is lenne, ha tényleg nem lenne rá szükség.


Még mindig lánynak nézik - pedig a második hajvágáson is túlvan
Ez a gyermekünk nem ülni, hanem állni szeret - persze még egyiket sem kellene csinálnia. Ahogy ölbe vesszük, máris kinyomja magát a lábaival, mivel sem felhúzni magát, sem egyensúlyozni nem tud egyedül, ebben ránk hagyatkozik. Nagyon erős és már nagyon akar dolgokat, így ha a keze közé kerülök, nem szabadulok egykönnyen, csak némi arccsócsálás után.
Visszanyal a fagyi
Az első betegségét csak most tudta le: múlt héten elvittem dokhoz, mivel elkapta a tesójától az első ovisbetegséget. Most egy hangtompító van rajta a betegségből kifolyólag, ugyanis berekedt, mint az importált vírustól az egyik nagymamája.
Elkezdett SB játékaival játszani, aki ezt először nagyon sérelmezte. Ez egy napon kezdődött azzal, hogy kúszni kezdett. SB el is pakolta gyorsan mindent, amit egyébként jellemzően mi csinálunk helyette. Jó kis motivátor egy kistesó! SB hangulatától függően a kistesó most már játszhat a tűzoltóautóval is, ő pedig csak mosolyog rajta. VV cibálás előfordul, általában játéknak indul, csak belemelegszik a nagyobbik és ráncigálás lesz belőle. VV pedig angyali arccal tűri, csak a "véletlen" lefejelések és taslik miatt sír. SB élvezi, hogy egyre többet lehet játszani a kistesóval, aki már utána is mászik!
Ébresztgeti a bátyót
És minden ráfekvést és taslit megbocsát
Az elmúlt félév összegzésekor muszáj megemlítenem azt a stílusváltást, ami a legkisebb családtag beilleszkedését és így a mi életünket is nagyon megkönnyítette. Az első gyermek arra tanított meg engem, hogy nincs Legjobb Megoldás és Módszer, melynek létezésében őszintén hittem még két és fél évvel ezelőtt, mivel jót és jól akartam csinálni. Órákig altattam, ringattuk, lábujjhegyen közlekedtünk, mikor végre sikerült lerakni a kiságyába, mert minden reccsenésre felriadt, hason soha nem aludt. A második érkezésekor már sok mítosz leomlott, és sokkal kézenfekvőbbnek és természetesnek tűnt VV igényeire alapozva kialakítani az itthoni életet. Így ő a kezdetektől velünk aludt egy ágyban, még a babaöblöt is alig használta, így az altatás és az éjszakai etetés is zökkenőmentesen zajlik, VV pedig megtanulta, hogy éjjel alvás van. Babakocsiját nem vittünk haza nyáron és az otthoniakat is csak néha használtuk, inkább kendőben, hordozóban vagy kézben vittük, visszük mindenhova (azaz eladó a babakocsink :-) isofix-szel...) - most kezd csak nehéz lenni a 7 kg-jával. Babakocsit ennek megfelelően utálja, bár a hordozót is, ha nem aludni kerül bele, mert nem lát ki belőle, ezért az ültetős kocsit látom megoldásnak, amikor majd tud.
Csak egy idő után tűnt fel, hogy észrevétlenül egy szubkultúra részesei lettünk a fenti normák követésével: a természetes szülés - igény szerinti szoptatás - együtt alvós és hordozós szektáé. Megszületni és gyámoltalan kisbabának lenni nem egyszerű, igyekszünk egy gyengéd átmenetet biztosítani a gyerekeknek.

Vincenyomorgatás: Erika és Pista járt nálunk

Boldog félszülinapot, bogárka!