Az ovi helyzetről próbáltam mesélni már egyes családtagoknak, de gondoltam, egyszerűbb, ha megosztom a következő linket, ami leírja az általános belga ovihelyzetet: http://miujsagbrusszelben.blogspot.be/2013/03/belgiumban-nem-csak-jatek-az-ovoda-iii.html
Sok itteni magyar anyuka panaszkodik, hogy a körülmények nem túl barátságosak az itteni intézményekben. Nem divat a benti cipő, az átöltöztetés, a kézmosás, WC-t egyedül intézik már az egészek kicsik is, én mondjuk azon akadtam fönn, hogy cipőt az alvásnál sem veszik le a gyerekekről... Illetve, hogy évente változik az óvónő és a csoport is. Illetve az is érdekes, hogy tízórait és uzsonnát vinni kell. A gyerekek szemszögéből persze ez a rendszer is ellátja a feladatát, általában szeretik, sokat alkotnak, tanulnak - itt az óvónők csak ezt a részét intézik, az evés-alvás alatt nincsenek is jelen, azt a kisegítőszemélyzet végzi.
Más, meg kell szokni - elsősorban nekünk. Trükközni lehet: télen sem adni a gyerekre bundacipőt, törlőkendőt csempészni az uzsonnásdobozába.
Meg jelentkezünk további tapasztalatokkal!