SBvel már pedzegettük a témát, jártunk az ovinál nyaralás előtt, de igazán az utolsó héten készültünk rá az intézményváltásra - előtte túl sok volt a nyaralós élmény. Választottunk együtt hátizsákot, uzsonnásdobozból került elő a délutáni rágnivaló, mese is az oviról szólt.
![]() |
| Le sem vette napokig |
SB ma reggel nagy lelkesedéssel vágott neki a kb 5 perces oviba vezető útnak - elkísérte az egész család erre a fontos eseményre. Ez a lelkesedés kitartott egészen a teremig, ahol azonban a nagy reggeli nyüzsgés és a síró gyerekek látványa kissé elbizonytalanította - pedig találkoztunk egy magyar Lujzával is. Inkább kimenekült csúszdázni az udvarra, majd elbarikádozta magát a mászókán, amikor már csak ő volt kint. Az állandó óvónénijével sajnos nem találkoztunk, mert betegszabin van október végéig - mivel nem ismerjük, így egyelőre nem hiányzik. Viszont találkoztunk helyette Sarah-val, aki átvette SBt, miután leszedtem a mászókáról és rögtön bömbölni kezdett. Mi gyorsan de kissé elbizonytalanodva távoztunk, és aggódtunk hogyan fogja túlélni utódunk a következő 3 órát az óvodában. A hosszú nyaralás után biztosan nehezen szakad el tőlünk, ahogy mi is tőle.
Otthon számoltunk a félórákat mire végre délben érte mehettünk.Én úgy láttam, hogy átsuhant az arcán a kiszabadultam kifejezés, erre rácáfolt a haza vezető úton, amikor azért kezdett sírni, hogy nem lehet az óvodában...
![]() |
| A békegalamb oviban az első napon |
![]() |
| Szilvi-féle altatatási módszer a brüsszeli kockaköveken még hatásosabban működik - főleg ovi után |



