2016. szept. 5.

Első nap az ovi-isiben

Végre mi is csatlakozunk az "első nap az óvodában/iskolában" képeket posztoló szülők táborához! Nagy öröm, leginkább a mérföldkő jellege miatt, így lehet megfogni kicsit a múló időt, és sóhajtozni, hogy "Hiszen csak most született!"
SBvel már pedzegettük a témát, jártunk az ovinál nyaralás előtt, de igazán az utolsó héten készültünk rá az intézményváltásra - előtte túl sok volt a nyaralós élmény. Választottunk együtt hátizsákot, uzsonnásdobozból került elő a délutáni rágnivaló, mese is az oviról szólt.

Le sem vette napokig

SB ma reggel nagy lelkesedéssel vágott neki a kb 5 perces oviba vezető útnak - elkísérte az egész család erre a fontos eseményre. Ez a lelkesedés kitartott egészen a teremig, ahol azonban a nagy reggeli nyüzsgés és a síró gyerekek látványa kissé elbizonytalanította - pedig találkoztunk egy magyar Lujzával is. Inkább kimenekült csúszdázni az udvarra, majd elbarikádozta magát a mászókán, amikor már csak ő volt kint. Az állandó óvónénijével sajnos nem találkoztunk, mert betegszabin van október végéig - mivel nem ismerjük, így egyelőre nem hiányzik. Viszont találkoztunk helyette Sarah-val, aki átvette SBt, miután leszedtem a mászókáról és rögtön bömbölni kezdett. Mi gyorsan de kissé elbizonytalanodva távoztunk, és aggódtunk hogyan fogja túlélni utódunk a következő 3 órát az óvodában. A hosszú nyaralás után biztosan nehezen szakad el tőlünk, ahogy mi is tőle.
Otthon számoltunk a félórákat mire végre délben érte mehettünk.Én úgy láttam, hogy átsuhant az arcán a kiszabadultam kifejezés, erre rácáfolt a haza vezető úton, amikor azért kezdett sírni, hogy nem lehet az óvodában...

A békegalamb oviban az első napon
Szilvi-féle altatatási módszer a brüsszeli kockaköveken még hatásosabban működik - főleg ovi után
Itthon elkészítettük az ovis dobozát, amit halakkal dekorált. Mindent olyan büszkén csinál és mutat be az otthoni családnak skypeon. Szerintem a beszéde is sokat változott, a mostanában használt szófordulatai miatt néha teljesen felnőttesnek tűnik, pl amikor az oviról beszélgetünk, és azt mondja: - Jól van, rendben van, anya! <3