Hogyan lesz két macisajtból,
Samu Benőből és Vini Viliből medvesajt.
2018. márc. 11.
SB4
A szülőség az energiamegmaradásról szól: hogyan maradjon energiád bármire is a gyerekeken túl... A világ szerencsére tele van szülők lelki- és szellemi épségét megőrizni segítő dolgokkal, hogy csak pár kézenfekvő dolgot említsek: eldobható pelenka, popsitörlő, ami a nevével ellentétben bármi másra is jó, tubusos gyümölcspép és készen kapható tortamassza.
Ez utóbbi jól jött SB eheti 4. szülinapja előtti este, amikor az ovis tortát kellett valahogy összehozni nagy meeting előtti hajrában este 7-es hazaérkezés után a gyerekekkel. SB legalábbis nagyon szeret sütni, nem is lehetne kihagyni belőle. Az esti családi-ünneplős tortája a sarki arabtól volt, meggyes, ő választotta mondván: most már 4 éves és szereti a gyümölcsöt. Reggel úgy indított, hogy ő soha többet nem bántja a kistesót (nem mintha ez jellemző lenne), mert ő már nagy lett - ilyenkor örülünk, hogy öregszik.
A szülinapi partijára viszont igazi tortát kapott, viszont abban nem volt köszönet. Oké, hogy félelmetesre terveztük, mert általában ez a tematika mostanában (tüzes-lángos ördög, tűzokádó sárkány, fallinka), de arra nem számítottunk, hogy a gyerekek sírva fakadnak tőle. Konkrétan azon ütköztek meg, hogy a szemét kell megenni...
ilyen volt - ilyen lett (tom, egyik sem jobb a másiknál) régen volt az esztétika szak, nna...
a fallinkás tematika meghívón jobban mutat, csoki tortán nem az igazi.
A szülinapot szervező játszóházak is a fenti kategóriába tartoznak, hálásak vagyunk, hogy 14 gyerek valahol máshol élte ki az energiáit. A meghívottak listáját többször egyeztettük az elsőszülöttel: mindig ugyanazok voltak rajta, ezért mindig ugyanolyan hosszú volt. SB nagyon élvezte a partit, a rohangálást a barátaival, úgy néztek ki egy idő után, mint akik lezuhanyoztak. Megúsztuk az eseményt két orrvérzéssel, asszem sokat köszönhetünk a szülőknek, akik maradtak és velünk együtt pásztázták a két emeletet.VV így is meglógott egyszer előlem és az emeleten találtam rá. Most gyakorolja a lépcsőzést lefelé, így már önállóan közlekedik le-föl.
Az első képen még megvan VV. Jusztival és Anaval, a három elválaszthatatlan jóbarát
Szusszanás
Még szerencse, hogy van köztük magas:
Köszi Oui!
Mire hazaértünk ma este, mindkét gyerek kidőlt az autóban, SB fején a félrecsúszott koronával. Boldog születésnapot, Fityirc! (Ez a kuflineve. VVé meg Pofánka. Igazából a kisebbik kapta előbb. Beszélő név...)