![]() |
| Kerti parti bölcsi módra |
Hogy ez megtörténik, vagyis az esélyünk, hogy felveszik, a nullához konvergált. Előtte nem is gondoltunk állami bölcsire a prekoncepcióink miatt, de mivel ez a helyet nap mint nap látjuk és úgy tűnik, nem zsúfolt és sok a személyzet (néha több, mint gyerek), ezért megpróbáltuk. Örülünk, mert a perui nyanyók változatlanul nem túl okos tanácsokkal állnak elő, amivel elsősorban G-t szórakoztatják, de VV napjairól nem sokat tudunk meg. A beszokása szakaszosan indult, mert az elsőt 3 bölcsis hetének a felét itthon töltötte betegeskedéssel.
Update: ma először nem sírt megérkezéskor, sőt nyújtotta a kezét a nyanyáknak! Ha ez nem lenne elég, az még ennél is jobb indikátor, hogy evett, méghozzá sokat. Egy hónap kellett csak, hogy jól érezze magát.
Jártunk családilag a bölcsiben múlt pénteken, amikor a jóidőre való tekintettel spontán szülinapi kerti partit tartottak. A gyerekeket leültették egy-egy torta elé és minden nyelven elénekelték a happy birthday-t. Ez magyarul G tolmácsolásában hangzott el, akkor nagyon hiányoztam neki... A csoportban vannak ír, román, indiai, holland gyerekek, talán lengyel is.
![]() |
| Felhívom a figyelmet a nézésre. Az ikernyanyák is feltűnnek a jobb felső sarokban |
![]() |
| Cipővel még hadilábon. Zoknival is néha. Első szandálos lépések. |




