2017. máj. 31.

Pápá & cumi!

Egy-egy mérföldkövet maguk mögött hagytak a gyerekek az elmúlt napokban, és mivel nagyon boldogok vagyunk mindkettőtől, ezért muszáj ezen a fórumon is megosztanom.
Röviden: SB kidobta az összes cumiját a kukába, VV pedig kimondta első szavát!
Hosszan: a mennybe menetel szünnapjait pár nap szabadsággal megtoldva 10 napot otthon töltöttünk a gyerekekkel, ahol rengeteg élmény érte őket. Először láttuk eljövendő otthonunk helyét, ahol SB legnagyobb örömére egy hatalmas narancssárga markoló dolgozott két napig.
Kilátás a jövőre - Öcsi és Attila jóvoltából bekerítve, letisztitva és szintezve
Először járt bábszínházban SB és VV Lucával és Dorcival, ahol mindannyian meglepően jól viselkedtek és ülték végig az 50 perces előadást.
A gang
Jártunk az esküvőnk helyszínén majdnem az évfordulón Pista bácsi szülinapja apropóján, ez inkább nekünk volt nagy élmény, a gyerekek a fagyinak és a játszótérnek örülhettek.

A 9. - jövőre jubilálunk
Azután meglátogattunk a legkisebb ugrifüles háromhetes Abigélt, aki rém kedvesen viselte a két pernahajder tombolásait.
Itt történt a Nagy Esemény, amikor megérkezett Linda anyukája, aki megjegyezte SB szájtartozékára, hogy igazán nagy már ahhoz, hogy cumizzon. Nem tudom, még milyen varázsszavakat mondhatott SB-nek, mivel épp indulni készültünk, és búcsúzkodtunk, de SB egyszer csak kidobta a cumiját a kukába. Megszólalni sem tudtunk a meglepetéstől csak egy fél könnycseppet morzsoltam el, hogy ismét véget ért egy korszak (nem mintha visszasírnánk). G pedig gyorsan visszaszerezte az egyik cumit a kukából, arra az esetre, ha mégsem gondolta volna komolyan. Büszkén mondhatom, hogy de, így a mókuskás cumi bekerült a dobozba az emlékek közé. SB azóta is kitart a döntése mellett, olyannyira, hogy visszaérve Brüsszelbe elkérte, és kidobta az összes szétrágott, de azért gondosan félrerakott cumiját - ezeket ma vitte el a kukás. Sőt, hétfőn az oviban is a kukában landolt az utolsó partizán cumi Sarah néni elismerő pillantásával kísérve. Féltünk az első éjszakától, mivel mindig is cumival aludt, de meglepően simán ment, mint minden éjszaka azóta is. Hiába presszionáltuk SB-t hónapokig, meg kellett érni a gondolatnak: G nagyon megdicsérte, hogy meghozta élete első nagy döntését szinte egyedül. Linda anyukájának a nevét pedig azóta is imába foglaljuk a hozzáértő támogatásáért.
Budapesten sikerült összehozni egy sokgyerekes találkozót Flóráék nagy és ügyes ikreivel, Ágiék Tádéjával, Móni is eljött Ágó nélkül, csomót utazott, hogy velünk legyen, nagyon klassz volt! VV kb másodszor homokozott életében, alig akart eljönni este 8-kor a játszótérről.
Mindeközben Abigél

Jártunk még mesefesztiválon, ahol a legérdekesebb a szökőkút volt, meg talán a gólyalábas óriások. Ja meg az ugrálóvárak, ahol SB kiugrálta a szüleit a pénzükből. VV részéről volt még macskatépés, papagájijesztgetés.
Egy szobanövény bánta a látogatást
Hogy a kisfiúk álmáról is szó essen, SB felülhetett egy igazi tűzoltóautóra és Tibi gazdával traktort is vezetett! (Mondtuk persze neki, hogy mindez azért lehetséges, mert már nem cumizik. Egy kis pozitiv megerősités nem árt.)
Csupa férfias dolog
Minden nap elkísérte kora hajnalban a Julit iskolába, aki cserébe esténként mesét olvasott neki. SB minden alkalmon kapott, amikor el lehetett menni érdekes helyekre pl ügyet intézni Attila papával vagy vásárolni a szakállas papával, esetleg varrni a mamával.
Luli
A cumielhagyás miatt vagy egyébként is, SB hirtelen komolyodott a szemünkben, az önállósági törekvései az egekben járnak, minden kizárólag egyedül akar csinálni, amibe elég hajmeresztő dolgok is beletartoznak. Győzzük kitalálni, hogyan lehet biztonságosan megvalósítani őket, mert arról ugye szó sincsen, hogy nem lehet megcsinálnia, mivel akkor hatalmas balhé alias hiszti van.
Fesztiválhangulat
VV is kezdi kimutatni kos valóját, és ő is hisztizik már, hál'  Istennek. Kis pukkancsnak hívjuk SB nagy mulatságára, mivel ha nem kap meg vmit, de rögön, vége van a jókedvének. Viszont, ha megkapja, mintha elvágták volna a műhisztit. Ez vonatkozik kedvenc fétistárgyára, azaz rám, most éli a szeparációs szorongása csúcsát. Cserébe van két erős karom, VV pedig instruál, merre menjen az anyahajó, mutogat feszt. Telefonál mindennel, emiatt gondoltuk, hogy a Halló lesz az első szava, de nem így lett. Úgy integet, mint Erzsébet királynő és hétvégén először azt mondta hozzá: pápá! Az első fonémasor, amit konzekvensen és alkalomhoz illően alkalmaz. A másik szó, amit viszont ő alkotott, az ámmá, ami vagy azt jelenti, hogy vegyem fel, vagy én vagyok. Apja szerint az appa szót is ki tudja mondani, ami igaz, de rendszerint úgy folytatódik, hogy appa ápapppa ápá.VV egészen kisgyerek lett - remény minden babás ismerősnek, hogy az első egy évet kell túlélni - jön-megy, rengeteget énekel (az egy mancs, két mancs-ot, de csak én ismerem fel, hogy ez ének), egyértelműen elmutogatja, mit szeretne, ennek megfelelően nemigen beszél. Hangos lett és tud sokat enni és inni - ez mind újdonság, régen attól tartottam, hogy motyogni fog, annyira nem nyitotta a száját. Egy új para, hogy még mindig nagy a kutacsa, bár azt olvastam, hogy a korai csontosodás problémásabb lehet mint a kései. Ja és bölcsis - erről külön legközelebb.
Levezetés a holland partokon azzal (is) akinek még nem nőtt be a feje lágya