2016. okt. 30.

VV7

7 hónapossá kerekedett a legkisebb családtagunk, akinek csak az életkora nőtt az elmúlt hónapban, sem a súlya, sem a magassága ezt nem követte - szerintem egyszerűen a mozgásra ment el az összes energiája. Ugyanis megállíthatatlan a kis macisajt, akadályokon is átmászik, amelyeket nemcsak mozgásfejlesztési céllal emelünk, hanem SB érdekszféráját próbáljuk védeni. A bátyó ugyanis visít, ha VV elindul felé, sőt már akkor is, ha csak rágondol az ő féltett cuccaira. A kanapé és az asztal még biztonságos helyek a játékra, de sejtjük, hogy már nem sokáig. VV pillanatok alatt ott terem, ha egy olyan ajtó, ami általában csukva van, kinyílik. Ki gondolta volna, hogy egy nyitott hűtő vagy bejárati ajtó ennyire érdekes tud lenni? A fókamozgást tökéletesítette az elmúlt hónapban, még nem kapott négykézlábra, viszont dobozokon nagy nyögések közepette felkapaszkodik és feltérdel. Ránk mászva vagy párnára rákönyökölve pedig ringatózik előre-hátra. Így:

A nevére egy ideje már hallgat, ha beszélünk hozzá, általában egy öeöee-vel nyugtázza vagy ő kezdeményez egy (h)eöe-vel. Szokott berregni és pfffff-zni is.
A függöny mögé bemászni, elbújni és függönyöket lebegtetni igencsak szeret:
Meg újabban fürdeni is imád. Tulképp mióta nagykádban fürödhet, nagyon élvezi. Ahogy vizet ér, szakadatlan csapkodásba kezd, ami élénk lábtempóval párosul. Most olvastam az otthoni babaúszásról, amit VV maradéktalanul megvalósít minden alkalommal.


A külön szobában és saját ágyban alvás rekordja hajnali 3 óra, de általában 1-kor áthozom a mi ágyunkba, amikor már 1-2-(3-4)-szer keltem, és nincs erőm többhöz. A saját ágyba szoktatásig, de inkább az állandó nyugtatószopizásról leszoktatáshoz hosszú és rögös út vezet. Még két gyerek után sem világos számomra, mikor ideális a saját ágyba szoktatás. Az elején nem tudtam őket úgy berakni a kiságyba, hogy fel ne ébredjenek. Később VV-t legalábbis már le lehetett tenni hasra, amikor elaludt, és az első 5 hónapban szépen és sokat is aludt, ami megváltozott egy csapásra, ahogy el kezdett kúszni. Most nehezebb letenni és sokat egyben nem alszik, a maximum alvásciklusa 2 óra, egyszer talán volt 3 óra is. Az összes reményem a hozzátáplálásban van, hogy ha jól lakik este, hátha vidámabban durmol hajnalig.

Ez viszont szó szerint nyögve nyelősen megy, a kis uraság ugyanis nem szívesen hagyná el a könnyű kajaforrást. Pedig kapott már sok finomságot októberben: édesburgonyát, répát, krumplit, a gyümölcs persze jobban csúszik, így a mangó, körte, birs- meg a sima alma. A cumisüveggel egyáltalán nem tudja, mit kezdjen, így jobb híján rágni szokta, ezért inkább pohárból itatom. Próbáltam anyatejjel és tápszerrel is kínálni ilyen módon, sőt kapott bele gluténmentes pépet is - erre nem fintorog, úgyhogy jó úton járunk. Az a módszer jön be, hogy nem én etetem a véletlenül nyitvahagyott szájba célzás módszerével, hanem ő fogja meg és teszi az elétartott kanalat a szájába. Ugyanez érvényes a szopogatnivaló zöldségre, gyümölcsre: csak elétartom, ő pedig ráveti magát vagy a szájába tömi. Érdekes, hogy SB által az asztal alá szórt cuccokra rájár, és azokat persze azonnal tömi is magába. Így már "evett" túróspitét, szedtem el tőle tökmagot. Azt hiszem, a második gyereket sokkal nagyobb veszélyek fenyegetik, győzöm összeszedni a kis műanyag- és kajadarabkákat a padlóról, amitől megfulladhat, illetve eltenni a zsinórokat, szalagokat, pántokat, amiket magára tekerhet... Még jó, hogy SB legtöbbször autózik és nem a gyöngyfűzés a kedvenc szórakozása...
Problem analysis - segít

A kistesónyúzás egy új szintre emelkedett: ahogy VV egyre mozgékonyabb és képességeiben kezd felnőni a nagytesóhoz, SB is máshogy kezeli és nem tutujgatja úgy, mint régen. Ahogy írtam, a rivalizálás azon a napon kezdődött, amikor VV elkezdett kúszni. A tesóvisszatartás egy módja, hogy a két lábánál fogva hátrébbhúzza - ez a jobbik eset, tekintve, hogy az alternatívája, az ütögetés. Néha viszont magától megszállja a kisangyal és SB hoz akár féltett játékokat az öcsinek. Arra próbáljuk tanítani, hogy kösse le valamilyen játékkal, addig ő is zavartalanul tud a sajátjával játszani.


Fiatal kora ellenére VV már több bulin is résztvett - leginkább délutáni vagy koraesti partikat kell elképzelni. Így eljutott a tesója halloween bulijára, 56-ra emlékező magyar koncertekre, Imi bulijára (ahol a nagytesója a placc közepére hányt egyáltalán nem jellemző túlevésből kifolyólag), Pistáékhoz háztűznézőbe.
VV bulizik

Bréking nyúz: apiapa megtömte a kisuraságot, aki ennyit nem evett az elmúlt hónapban összesen, mint most egyszerre. Egy nagyon kicsi tál gyümölcspépet kell elképzelni. Ezután ő eteti.
Egy barna, egy szőke, egy apiapa