A nevére egy ideje már hallgat, ha beszélünk hozzá, általában egy öeöee-vel nyugtázza vagy ő kezdeményez egy (h)eöe-vel. Szokott berregni és pfffff-zni is.
A függöny mögé bemászni, elbújni és függönyöket lebegtetni igencsak szeret:
A külön szobában és saját ágyban alvás rekordja hajnali 3 óra, de általában 1-kor áthozom a mi ágyunkba, amikor már 1-2-(3-4)-szer keltem, és nincs erőm többhöz. A saját ágyba szoktatásig, de inkább az állandó nyugtatószopizásról leszoktatáshoz hosszú és rögös út vezet. Még két gyerek után sem világos számomra, mikor ideális a saját ágyba szoktatás. Az elején nem tudtam őket úgy berakni a kiságyba, hogy fel ne ébredjenek. Később VV-t legalábbis már le lehetett tenni hasra, amikor elaludt, és az első 5 hónapban szépen és sokat is aludt, ami megváltozott egy csapásra, ahogy el kezdett kúszni. Most nehezebb letenni és sokat egyben nem alszik, a maximum alvásciklusa 2 óra, egyszer talán volt 3 óra is. Az összes reményem a hozzátáplálásban van, hogy ha jól lakik este, hátha vidámabban durmol hajnalig.
Ez viszont szó szerint nyögve nyelősen megy, a kis uraság ugyanis nem szívesen hagyná el a könnyű kajaforrást. Pedig kapott már sok finomságot októberben: édesburgonyát, répát, krumplit, a gyümölcs persze jobban csúszik, így a mangó, körte, birs- meg a sima alma. A cumisüveggel egyáltalán nem tudja, mit kezdjen, így jobb híján rágni szokta, ezért inkább pohárból itatom. Próbáltam anyatejjel és tápszerrel is kínálni ilyen módon, sőt kapott bele gluténmentes pépet is - erre nem fintorog, úgyhogy jó úton járunk. Az a módszer jön be, hogy nem én etetem a véletlenül nyitvahagyott szájba célzás módszerével, hanem ő fogja meg és teszi az elétartott kanalat a szájába. Ugyanez érvényes a szopogatnivaló zöldségre, gyümölcsre: csak elétartom, ő pedig ráveti magát vagy a szájába tömi. Érdekes, hogy SB által az asztal alá szórt cuccokra rájár, és azokat persze azonnal tömi is magába. Így már "evett" túróspitét, szedtem el tőle tökmagot. Azt hiszem, a második gyereket sokkal nagyobb veszélyek fenyegetik, győzöm összeszedni a kis műanyag- és kajadarabkákat a padlóról, amitől megfulladhat, illetve eltenni a zsinórokat, szalagokat, pántokat, amiket magára tekerhet... Még jó, hogy SB legtöbbször autózik és nem a gyöngyfűzés a kedvenc szórakozása...
| Problem analysis - segít |
A kistesónyúzás egy új szintre emelkedett: ahogy VV egyre mozgékonyabb és képességeiben kezd felnőni a nagytesóhoz, SB is máshogy kezeli és nem tutujgatja úgy, mint régen. Ahogy írtam, a rivalizálás azon a napon kezdődött, amikor VV elkezdett kúszni. A tesóvisszatartás egy módja, hogy a két lábánál fogva hátrébbhúzza - ez a jobbik eset, tekintve, hogy az alternatívája, az ütögetés. Néha viszont magától megszállja a kisangyal és SB hoz akár féltett játékokat az öcsinek. Arra próbáljuk tanítani, hogy kösse le valamilyen játékkal, addig ő is zavartalanul tud a sajátjával játszani.
Fiatal kora ellenére VV már több bulin is résztvett - leginkább délutáni vagy koraesti partikat kell elképzelni. Így eljutott a tesója halloween bulijára, 56-ra emlékező magyar koncertekre, Imi bulijára (ahol a nagytesója a placc közepére hányt egyáltalán nem jellemző túlevésből kifolyólag), Pistáékhoz háztűznézőbe.
![]() |
| VV bulizik |
Bréking nyúz: apiapa megtömte a kisuraságot, aki ennyit nem evett az elmúlt hónapban összesen, mint most egyszerre. Egy nagyon kicsi tál gyümölcspépet kell elképzelni. Ezután ő eteti.
| Egy barna, egy szőke, egy apiapa |



