2016. okt. 7.

Új kisbárány

A húszéves (OMG) érettségi találkozóm szeptemberi időpontja jó apropót nyújtott arra, hogy a nyáron szétszéledt családot össze tudjuk hívni VV keresztelője alkalmából, amikor is két hónap nem volt elég arra, hogy VV-t felvetessük a keresztény csapatba. Mondjuk Karcsi atyával sem volt egyszerű az egyeztetés, kb a negyedik próbálkozásra sikerült csak összehozni annyi térerőt kettőnknek, hogy lefixáljuk a nekünk egyedül alkalmas szeptember végi vasárnapot. A kozármislenyi plébános ismét hozta a szórakozott formáját, és a sok egyeztetés után sem voltam biztos abban, hogy megjelenik a megbeszélt időpontban. Biztonság kedvéért írtam neki emailt a Galaktikás címére, majd SMS-t is a megelőző nap, de egyikre sem érkezett válasz tovább növelve a bizonytalanságot. Aztán annyit jegyzett meg, amikor odaértünk a templomba, hogy ilyen szép "Lélekben már nagyon készülünk..." üzenetet régen kapott keresztelő előtt. :-)

A vasárnap délutáni eseményt lakodalmi készülődés, sütés-főzés előzte meg (nagy köszönet a két mamának és minden közreműködőnek!), mert szerencsére minden meghívott Vali és Zoliék kivételével el tudott jönni. A pécsi szőlőben kezdtük a programot a már hagyományosnak mondható faültetéssel. Sokáig tanakodtunk, milyen növény költözzön SB fája mellé, mire kiötlöttük, hogy pont ugyanolyan :-) mivel már két éve is a legjobb választás volt a nagybácsi nevelte európai ciprus.
A japán juhar sokáig versenyben volt, végül az döntött, hogy azt tavasszal lehet kapni. Két égbe törekvő örökzöld növénynövendékben pedig van valami szimbolikus. SB ciprusa már szépen megerősödött és megnőtt, így kapott maga mellé egy tanoncot.
Apprentice

Az ásás, ültetés valahogy megint Andrásra jutott, ezalkalommal túl nagy lett a gödör. Harmadikra majd eltalálja, apuka! ;-)


Gyerekekhez méretezett ciprusok
Összegyűlt rokonság - férfiak külön (lehet, más vallást kellett volna választani..?)
VV-t ugyanabban a templomban keresztelték Kozármislenyben, ahol házasodtunk, bár két gyerek mellett nincs idő ilyeneken meghatódni.

A szertartáson legalább volt, mert VV épp édesdeden aludt az autósülésében, SB pedig kivételesen fegyelmezte magát. VV érdeklődve felnézett az alvásból, amikor Károly éneklésre váltott, majd a három leöntésből csak kettő érte el - remélem, így is számít.
Nem volt szívünk felkelteni
Video:
Károly atyának kis gondot okozott VV keresztneveinek megjegyzése, és majdnem Viktornak keresztelte gyermekünket. Ebben valószínűleg szerepetjátszott Viktória, a másik keresztelésre váró kisbárány.
Viktória és Viktor

Végül Andi és Pityu keresztszülők közbenjárásával a katolikus hitre ígértük második gyermekünket is - mire felnőnek, ezzel a meggyőződéssel már valószínűleg kisebbségben lesznek Európában.




Köszi Andi és Pityu!

A vasárnap délután 4 órás szertartás után már nem volt nagy buli, azért is nagyon hasonló volt egy lagzihoz, mert ugyanúgy nem volt időnk mindenkivel beszélgetni, de nagyon örültünk, hogy sokan eljöttetek! VV útravalóul kapott pl egy svájci bicskát illetve egy hamisítatlan malacperselyt, ami bizony össze kell majd törni, amikor biciklit szeretne venni magának. Vagy Sziget jegyet.
Malaca van - meg egy bicskája, ami Vikor márkájú, végülis majdnem ez lett a kereszt-neve :-)
Godmother - Godfather