- Francia nyelv - ez szerepel az első helyen, mert ezt csak anyanyelvűektől érdemes. Sokat hallgattak zenét és francia dalokat, így még könnyebben a fülébe mászott a nyelv.
- Közösségi rendezőerő - mert már az ilyen picik is azt lesik, mit csinálnak a többiek. Ennek alpontja lehet az alvás, amit itthon tuti elmismásolt volna már rég, de amit a bölcsiben, ha nem is kitörő lelkesedéssel, de csinál a többiekkel. Evés dettó - csak a nagyon furcsa növényeket nem eszi meg.
- Milyen gyereknek lenni és rohangálni, ugrálni, kitombolni magát kortársakkal - és nem itthon hallgatni, hogy pszt, mit szól a szomszéd bácsi.
![]() |
| Itt a csapat: Priscilla, Elisabeth, Sam-Sam, Lydia, Mati, Mika, Fedde, Victoria - Axel hiányzik, illetve azóta jött pár kislány |
Ez itt SB szülinapja:
Victoria és Priscilla minden nap írt SB üzenőfüzetébe, szóval tudtuk követni SB tőlünk független életének történéseit. A két bölcsis"néni" sohasem sajnálta az időt, hogy elbeszélgessen velünk, sokat sztoriztak is a csemeténkről és apiapának és anyianyának hívtak bennünket (ahogy a többi gyerek is) :-) Csomó képet csináltak a gyerekekről, amit meg is kaptunk tőlük csakúgy mint a rengeteg műalkotást, amit SB alkotott.
Nagyon klassz ajándékokkal örvendeztettek meg minket (itt és itt), amit a bölcsisekkel együtt csináltak.Vagy nem, de akkor is szépek.
| Priscilla et Victoria: merci beaucoup pour tous les bisous, calins, embrasses! Minden nap így néztek ki! :-) |
Nemzetközi bölcsi lévén készítettek egy falat is, ki honnan jött, bár vannak, akiknek két ország + Belgium a hazájuk, mint SB nagy barátjának, a finn-román Mikának.
![]() |
| SB a térkép tetején kapott helyet szerelme, Priscilla mellett |
A június végi búcsúbuli nem épp úgy sikerült, ahogy terveztük, mert SB belázasodott aznapra. Így csak a délutáni sütézésre vittük el, de onnan elég hamar és vérző orral távozott. Még a napokban visszanézünk lenyomni az elmaradt puszikat.
![]() |
| Búcsúajándék |
![]() |
| A gyors búcsú miatt legalább nem jutott senkinek eszébe sírni |
Nemcsak SB, hanem minden copain búcsúzik a bölcsitől, mert júliusban bezár: nem gazdaságos fenntartani az EUs negyedben ennyi gyerekkel. Az erélyes Victoria már talált másik állást, és ő át is igazolt év közben, őt a túláradó Lima helyettesítette. A vajszívű Priscilla is olyan szerencsés, hogy Tournai-ban kapott állást, ahol lakik - eddig 2x másfél órát utazott minden nap, igazi hős.
Au revior et bonne chance!



