2016. júl. 5.

Au revoir la crèche… et merci! Szia bölcsi és kösz mindent!

Hihetetlen, de elérkezett az első ballagás kétévesünk életében. Mivel SB bárhol képes élvezni az életet vagy éppen hisztizni, ezért neki nem lesz törés a bölcsi elhagyása, sokkal inkább nekünk, mert nagyon szerettük ezt az intézményt. Amennyire félve adtuk be és engedük el kicsit több mint egy évvel ezelőtt, a bölcsi rácáfolt a gyerekleadó státuszára. Olyan előnyöket és élményeket adott SB-nek, amit mi nem tudtunk volna - és itt nem a helyi szülők kishitűsége beszél belőlem, amit gyakran hallunk "jaj, szegény gyerek (3,5 hónapos) csak unatkozott itthon a szüleivel", mielőtt beadják egy ilyen intézménybe. Felsorolok párat:
  1. Francia nyelv - ez szerepel az első helyen, mert ezt csak anyanyelvűektől érdemes. Sokat hallgattak zenét és francia dalokat, így még könnyebben a fülébe mászott a nyelv.
  2. Közösségi rendezőerő - mert már az ilyen picik is azt lesik, mit csinálnak a többiek. Ennek alpontja lehet az alvás, amit itthon tuti elmismásolt volna már rég, de amit a bölcsiben, ha nem is kitörő lelkesedéssel, de csinál a többiekkel. Evés dettó - csak a nagyon furcsa növényeket nem eszi meg. 
  3. Milyen gyereknek lenni és rohangálni, ugrálni, kitombolni magát kortársakkal - és nem itthon hallgatni, hogy pszt, mit szól a szomszéd bácsi.
SB a tavaly nyári költözésünk miatt két bölcsibe is járt, főleg ez utóbbit szerettük jobban személyre szabottsága és otthonos légköre miatt. Összesen 8-an jártak ide, bébik nem, csak 1,5-3 éves "nagyok".
Itt a csapat: Priscilla, Elisabeth, Sam-Sam, Lydia, Mati, Mika, Fedde, Victoria - Axel hiányzik, illetve azóta jött pár kislány
 A rajzoláson, festésen, barkácsoláson és éneklésen kívül pl rendszeresen sütöttek is együtt. A különböző ünnepekre a szükőket is meghívták, így farsangra, szülinapokra.
Ez itt SB szülinapja:


Victoria és Priscilla minden nap írt SB üzenőfüzetébe, szóval tudtuk követni SB tőlünk független életének történéseit. A két bölcsis"néni" sohasem sajnálta az időt, hogy elbeszélgessen velünk, sokat sztoriztak is a csemeténkről és apiapának és anyianyának hívtak bennünket (ahogy a többi gyerek is) :-) Csomó képet csináltak a gyerekekről, amit meg is kaptunk tőlük csakúgy mint a rengeteg műalkotást, amit SB alkotott.
Nagyon klassz ajándékokkal örvendeztettek meg minket (itt és itt), amit a bölcsisekkel együtt csináltak.Vagy nem, de akkor is szépek.
Priscilla et Victoria: merci beaucoup pour tous les bisous, calins, embrasses!
Minden nap így néztek ki! :-)
Nemzetközi bölcsi lévén készítettek egy falat is, ki honnan jött, bár vannak, akiknek két ország + Belgium a hazájuk, mint SB nagy barátjának, a finn-román Mikának. 
SB a térkép tetején kapott helyet szerelme, Priscilla mellett
A június végi búcsúbuli nem épp úgy sikerült, ahogy terveztük, mert SB belázasodott aznapra. Így csak a délutáni sütézésre vittük el, de onnan elég hamar és vérző orral távozott. Még a napokban visszanézünk lenyomni az elmaradt puszikat.

Búcsúajándék

A gyors búcsú miatt legalább nem jutott senkinek eszébe sírni
Nemcsak SB, hanem minden copain búcsúzik a bölcsitől, mert júliusban bezár: nem gazdaságos fenntartani az EUs negyedben ennyi gyerekkel. Az erélyes Victoria már talált másik állást, és ő át is igazolt év közben, őt a túláradó Lima helyettesítette. A vajszívű Priscilla is olyan szerencsés, hogy Tournai-ban kapott állást, ahol lakik - eddig 2x másfél órát utazott minden nap, igazi hős.  
Au revior et bonne chance!