2016. ápr. 30.

VV egy hónapos

A kisebb macisajt életében eltelt az első hónap, ami alatt ő igen sokat változott, így egyre kevésbé hajaz a bátyjára (neki amúgy is sötétebb volt, he-he). Az elmúlt hónap alatt példás újszülöttként viselkedett (ez nekünk ugye újdonság), azaz a napok javarészét evéssel és alvással töltötte.
Első hét - édesdeden alszik
alszik
alszik
Ennek meg is lett az eredménye, mert kis születési súlya (a SUA miatt) már a feledés homályába merült, hiszen a kis hörcsög, vakond, rókamanguszta, macisajt már több mint egy kilót magára szedett. Itt mindenki számolja ki, hány kg lenne, ha egy hónap alatt a súlya 30%-át hirtelen felszedné (Kata, ezért fontos a matek!). Szépek kikerekedett a pofija, kiteltek a comjai, alakul a kettős-hármas toka és talán egy bodyt ki is nőtt már. Blavó! - mondaná SB.
Az az angyali pillanat is be kell kerüljön ebbe a naplóba, hogy az első itthon töltött napján, ami egy szép, kivételesen napsütéses vasárnap volt, egyszerre aludt a két gyermekünk, amiről rögtön azt gondoltuk, valami beugratás lesz.
Két hetesen is alszik
Akármilyen pozícióban is alszik
Sétára készülve is alszik
Rendíthetetlenül alszik
Komoly arccal alszik
Az alvósbaba üzemmód nagyjából éjszaka is működik, így az is előfordult, hogy az egész család kipihenten ébredt. Bár ennek ellenkezője is megtörtént, amikor a reggel mind a négyünket egy nem túl nagy ágyban talált, ugyanis SB felébredt éjszaka közepén, ami általában kb 2 órás virrasztást jelent. Ezt cseréltük fel arra, hogy áthoztuk a mi szobánkba, így a kétórás virrasztás legalább kényelmesen vízszintesben, vese/derék/tarkórugdosással telt ("naaa, aapiaapaa").
SB egyébként példásan viselkedik a kistesóval, egy szavunk nem lehet. VV sok simogatást, odabújást és popsikrémet kap. De akkor is kedves vele, ha nem vagyunk a közelében, csak messziről figyeljük, ma pl egy könyvből olvasott neki énekelve. SB egészen elváltoztatott magas egérkehangon beszél a Vincushoz (nem tőlünk tanulta), mint ahogy valami egészen picivel és törékennyel kell szerinte.
Bátyó szórakoztató, most nem alszik

Utánozzuk a kistesót-póz
Mondjuk egyszer majdnem odasuhintott, egyszer majdnem megdobálta a gyerekkönyveivel teljesen véletlenül, egyszer majdnem ráugrott a járókában, mint egy wrestler, de ezek elszigetelt jelenségek. Végülis inkább az agresszióját a bölcsibe vitte át ás ott ütögeti (tapé) a kis kopeneket (haversrácokat). Már meg is kaptuk az első beírást, üzentek a szülőknek, hogy Sámel ööö izé-tapézik. Persze már mondja magától, hogy pa-tapé (nincstapé), ha szóba jön a bölcsi, de ő maga ezt nem tartja be, sőt öntkéntesen bevonul a bölcsi büntetés-végrehajtási sarkába, ahol letölti a bölcsisnéni által hozott statáriális módon kiszabott büntetést - miközben csencsel a játékokkal és dumál a többiekkel. Bölcsistárs, Olivia fordítva csinálja: ő a szintén most született kistesót tapézza otthon, viszont rendesen viselkedik a bölcsiben.
VV két hetesen már egész kisgyerek formát öltött, levetkőzve alian-ségét, már nézegetni kezdett és nemcsak emelgeti, hanem forgatja is közben a fejét.
Négy hetesen: hason még jobban is alszik
Néhány hét után kezdte nyitogatni a szemét
De azért még mindig sokat alszik
Superman alvás
Nyitott szemmel is látni néha, olyankor gyorsan lefényképezzük
Itt meg épp alszik
Pont elaludt...
Így szokott mosolyogni álmában
Nagy bogárszemű
Kollégáim túlzásba estek a virágcsokorral, kb az egytizede látszik