2019. márc. 8.

Mérföldkövek

Rögtön kettő is jutott erre a napra, így a karneválszünet végére. Ma lett a kisnagyfiúnk éppen 5 éves és a nagykisfiúnk pedig ballagó a bölcsiből. Ez a hónap amúgy is bővelkedik eseményekkel, amiből azért sok kapcsolódik a márciusi ifjak szülinapjához. De tény, hogy akadna éppen más dolguk is, de teher alatt nő a pálma meg sztem valahogyan meg kell ráncosodni.
Ez a nap mindenképpen szép, akár az eső is eshetett volna.

Ehelyett napsütésben indultunk utoljára a bölcsibe, hogy megköszönjük azt a sok törődést, amit VV kapott. Csupasziv Mme Bouchra hiányozni fog, szerencsére a szomszéd teremben marad, hiszen az ovi csak egy ajtóval van arrébb. Mivel VV ismeri az átjárót, kíváncsi vagyok, hányszor szökik majd vissza.. Már várja az ovit, voltak beszoktató tízóraikon, de SB-t is minden nap itt vesszük fel, szóval sima átszokásra számítunk. az oviban nem lesznek ilyen kapcsolódásaink, egyrészt mert sosem érünk úgy oda, hogy találkozzunk az óvónővel reggel, másrészt az arányok kicsit mások. Bölcsi 1:5-höz képest az ovi 1:27-hez lesz. Bár 20 gyerek a határ, a kezdő ovis csoport túlzsúfolt lett egy rossz igazgatói döntés miatt (plusz az előző óvonő a szekrénybe zárta a fegyelmezetlen mellesleg beszokó gyereket...).
Volt könnyes búcsú, vittünk marcipánszíveket és emlékfotót valószínűleg vmi érthetetlen francia szöveggel. Ja, és egy répatortát a búcsúbulira. SB szülinapján VV-t halmozták el ajándékkal. Megkapta pl a kedvenc duduját, egy aranyérmet, Mini Mr Dauphen feliratú szalagot és egy szívhez szóló üzenetet.

Búcsú

Természetesen a szülinaposnak is sütöttem kistortákat (muffin), amit magával vitt a Dorához és Hephzibah-hoz. Ők is jönnek a szülinapi bulijába, amit VVével együtt tartunk most vasárnap - és ez valszeg igy is marad... :-) VV-nek egy kis copinja van a csoportjában, akiven együtt kezdenek hétfőn, de nem tud eljönni. Azért lesz, aki segit neki gyertyátfújni, mert Aliz ott lesz.
Gyerekek már reggel pörögtek a szülinapi nótákra, asszem ez igy marad kb a hónap végéig. Holnap még sütök 3 tortát, még jó, hogy szeretek. Megpróbálok nem olyan rondát, mint tavaly... Vagy ha nem lesz szép, simán a gyerekekre foghatom, mert mindig segitenek (szerencsére).



Boldog szlájm tulaj