2016. aug. 30.

VVnk 5. szülihós

A legkisebb ugrifüles sikeresen betöltötte 5. földi hónapját augusztus utolsó előtti napján. Ismét büszkék lehetünk rá, mert tegnap majd' két hónapnyi hasonobégatás és orroncsúszás után végre a visszafordulatot is megtanulta! Reggel még azt hittem, álmodok, de az előbb fordult meg álmában itt mellettem, miközben ezt írom. Jobbra fordul át hasról hátra, tehát nem grillcsirke módon forog körbe-körbe, hanem oda-vissza, mint egy steak. A sok hason eltöltött időnek köszönhetően a fenekét már jó magasra tolja, közben vagy orron vagy alkaron szánkázik, de ez a mozgásforma elégnek bizonyul már a helyváltoztatáshoz. Így ébredéskor odahömbörög hozzánk, egyik éjszaka is mikor SBhez keltem, mire visszaértem, VV apjához simulva aludt jóval arrébb édesdeden.
VV az elmúlt hónapot rángatással, ütögetéssel és arcbacsimpaszokodással töltötte, miközben változatos helyeken nyaralt. Az adaptációs képessége sokat fejlődött, bírja már az autózást - apja jött rá, hogy az első ülésen szeret igazán utazni, ahol őt nézi áhítatosan, hogyan vezet, - elnézelődik a strandokon, mosolyog a szórakoztató személyzetre és alszik bárhol, ahol elálmosodik - főleg az altatógép mama bevetésével. Egyedül az ismeretlenektől kap sikítófrászt, beleértve a ritkánlátott családtagokat. A sikítva sírást egyébként néhány hetesen találta ki (orvoshoz akartam vinni, amikor először hallottam, azt hittem, komolyan beteg), és azóta sokszor beveti: igazán hátborzongató élmény hallani, hallgatni nem lehet sokáig, tehát eléri a célját.
Kedvenc rokona SB, aki meglepően sok időt tölt tesója szórakoztatásával, cserébe egyre több visszajelzést kap. Az első hónapokban szinte bármit megcsinált volna, csak hogy VV értékelje - akkor nagyon oda kellett figyelni, milyen ötlete támad épp, mert nagyon közelről szórakoztatta a tesóját. Azután rájött, hogy ha VV hasát megnyomja, kicsihol belőle némi nevetést - ezt most is gyakorolja néha... Viszont ami jobban bejön, az a tesó ijesztgetése, aki egy BÁÁÁtól göcögni kezd. A sok befektetett munka azonban 5 hónap után meghozta gyümölcsét, mert VV amikor csak meglátja SB-t, röhögni kezd. Csinálhat bármit a bátyó, ő hangos nevetéssel jutalmazza. Sőt, direkt nézi, követi a tekintetével, forog az ölünkben, csak hogy a nagytesóját lássa. SB pedig bohóckodik neki, rázza, báááázik, szóval jól alakul a testvériség. :-)
Íme a bogárszemű szülihós egy jellemző képen:

Fekete szemű öthónapos