Kis magyarázat kijár, miért csak a magyar Sámueleket köszöntöttük augusztus 21-én. Nemcsak azért, mert valamilyen kelet-európai szokásnak megfelelöen csak errefelé ünnepeljük a névnapokat (gondolom, eggyel több ok a koccintásra...). Szóval
több ország naptárában augusztus 20-án van Sámuel nap, miközben mi aznap Magyarországon Szent
Sámuelt Istvánt ünnepeljük. Hát ezért. Mindenesetre a tüzijáték minden évben majd egy kicsit neki is szól. :-)
Julitól ismét remekbeszabott műalkotást kapott az unokaöcsi, ami látva eSBé akár lehetne István a király is: